تاریخ انتشار
دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۵
۰
کد مطلب : ۳۵۰۳۹

کتاب شرح نهج البلاغه آیت الله جوادی آملی آماده انتشار شد

کتاب شرح نهج البلاغه آیت الله جوادی آملی آماده انتشار شد
جلد نخست از کتاب ارزشمند «سَلُونِی قَبْلَ أَن ْتَفْقِدُونِی»؛ مجموعه شرح و تحریر نهج البلاغه آیت الله جوادی آملی، به همت پژوهشکده قرآن و عترت پژوهشگاه علوم وحیانی معارج آماده چاپ و به زودی منتشر می‌شود.
تحریر نهج البلاغه حضرت آیت الله جوادی آملی حاصل شرح و تبیین فقرات خطبه‌ها، نامه‌ها و حکمت‌های نهج البلاغه است که از سال ۱۳۷۱ آغاز شد و معظم له تا سال ۱۳۸۸ این دروس را در قالب خطبه‌های نماز جمعه شهر مقدس قم برای نمازگزاران و علاقه‌مندان بیان نمودند و پس از آن، سلسله دروس تفسیر نهج البلاغه ایشان، در کنار بیانات اخلاقی شأن به صورت هفتگی در روزهای پنج‌شنبه، پس از نماز ظهر و عصر در محل نمازخانه بنیاد بین‌المللی علوم وحیانی اسرا برگزار گردید که تاکنون نیز ادامه دارد.
از آنجا که جمله معروف، حضرت مولا (ع) که فرمود: «سَلُونِی قَبْلَ أَن ْتَفْقِدُونِی» برای آیت الله جوادی آملی عبارت ویژه ای است و همواره جانشان را به ساحت مولایشان خیره می‌سازد. این کتاب، «سَلُونِی قَبْلَ أَنْ تَفْقِدُونِی» نام گرفته است که این نوآوری یادآور مرتبه بلند و مقام شامخ و جایگاه فاخر علوی (علیه‌السلام) است.
این اثر، شرح ترتیبی نهج البلاغه است، از این رو، جلد نخست آن دربردارنده شرح و تحریر خطبه‌های ۱ تا ۱۷ نهج البلاغه است که هر خطبه با درآمد آغاز می‌شود؛ فقراتی از خطبه نقل می‌گردد؛ پس از واژه پژوهی و گزیده شرح، به تفسیر فقره به فقره آن خطبه پرداخته می‌شود و با اشارات آیت الله جوادی آملی، خاتمه می‌یابد.
جلد دوم و سوم اثر نیز در مراحل پایانی است که پس از ملاحظه نهایی توسط آیت الله جوادی آملی و نگارش بخش اشارات تا پایان سال آماده چاپ و به علاقمندان عرضه خواهد بود.
 
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما