تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۵
۰
کد مطلب : ۳۴۸۷۸

پیشرفت 60 درصدی مقاوم‌سازی مناره حرم امامین جوادین (ع)

پیشرفت 60 درصدی مقاوم‌سازی مناره حرم امامین جوادین (ع)
با توجه به بالا بودن سطح آب‌های زیرزمینی در شهرهای مختلف عراق به ویژه کاظمین، یکی از چهار گلدسته تاریخی حرم امامین جوادین (ع) کج شده بود.
پس از مطلع شدن انحنای ۸۰ سانتی متری یکی از مناره‌‌های حرم کاظمین توسط مهندسان ایرانی، طرح مقاوم سازی مناره کج شده این حرمین شریفین در دستور کار ستاد بازسازی عتبات قرار گرفت و پس از مطالعات مختلف، سال گذشته مهندسان کشورمان اقدام به ترمیم و بازسازی این مناره کردند و عملیات اجرایی برای اصلاح انحنای یکی از گلدسته‌های کج شده حرم امامین جوادین(ع) آغاز شد.
 

 
اقدامات به منظور انتقال تجهیزات و بتن ریزی برای برطرف شدن انحنای یکی از مناره‌‌های حرم امامین جوادین (ع) سال گذشته صورت گرفته است، به طوری که سوراخ‌هایی در اطراف پی این مناره برای تزریق بتن ایجاد شد و پس از آن بتن‌ریزی از چهار سمت داخل مناره انجام و میل گردهایی تا عمق پنح متر زیر زمین قرار داده شد که با توجه به حساسیت فعالیت، زمان اتمام کار مشخص نیست اما تاکنون با تلاش بی‌وفقه مهندسان کشورمان، بیش از ۶۰ درصد طرح ترمیم و بازسازی مناره دارای انحنای حرم امامین جوادین (ع) پیشرفت داشته است.
 

 
به گزارش فارس، پس از اتمام کار قرار است این مناره همچون سایر مناره‌های حرم مطهر امامین جوادین (ع) با خشت‌های طلا بازسازی شود.
 
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما