تاریخ انتشار
شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۳
۰
کد مطلب : ۳۴۸۵۷
به همت جامعه ایمانی مشعر

ستایشگران جوان آستان اهل‌بیت(ع) در تهران گردهم آمدند

ستایشگران جوان آستان اهل‌بیت(ع) در تهران گردهم آمدند
دومین نشست صمیمی جمعی از ستایشگران جوان آستان اهل‌بیت(ع) باحضور مداحان انقلابی استان‌های مختلف کشور در سالن جلسات ساختمان خاتم‌الاصیاء برگزار شد.
در ابتدای این نشست مهدی سلحشور دبیر جامعه ایمانی مشعر رسیدن به نتیجه را نیازمند تعریف عملیات و هدف مشترکی برای نیروهای انقلابی دانست و مطرح کرد: در شرایط فعلی باید به دنبال هم‌گرایی و انسجام نیروهای انقلابی باشیم تا بتوانیم به نتیجه مورد نظر برسیم.
رحیم آبفروش جانشین دبیر جامعه ایمانی مشعر با اشاره به ایجاد کانال‌های اختصاصی برای ستایشگران جوان عنوان کرد: این افراد می‌توانند از رابطان رسانه‌ای و متخصصان این حوزه برای انجام اقدامات تخصصی در شبکه «هیأت تی‌وی» استفاده کنند.
بهمن مشکینی کارشناس آسیب‌های اجتماعی با اشاره به اینکه استعمار برای فردگرایی افراد توطئه‌های مختلفی را دنبال کرده است، مطرح کرد: انقلاب اسلامی نوید جامعه‌سازی مجدد را می‌داد اما برخی از افراد در ابتدای دهه 60 مسیری که رهبری و امثال شهید بهشتی به دنبال آن بودند را تغییر دادند به همین علت به دولت‌سازی مجدد رسیدیم نه جامعه‌سازی، درحالی‌که ما باید به دنبال جامعه‌سازی و تقویت ارتباطات مردم باشیم که موجب رسیدن به موفقیت می‌شود.
حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسین موسوی مسئول هیأت یامهدی واوان اسلامشهر با بیان اینکه سلسله نشست‌های ستایشگران جوان آستان اهل‌بیت(ع) باید به صورت فصلی و با اولویت‌های مورد نظر جبهه انقلاب اسلامی دنبال شود، عنوان کرد: در این نشست‌ها چالش‌های مورد نظر جامعه و ارائه راهکارهای رفع این چالش‌ها با مشارکت مداحان و استفاده از ظرفیت‌های اجتماعی موجود مورد توجه قرار می‌گیرد.
رحمان نوازنی از مداحان کرج از مداحان جوان استان لرسان با اشاره به اینکه برخی از هیأت‌های مذهبی به تشکلات خاص جدای از تاثیرات اجتماعی و گرایش‌های مذهبی خاص شده است، عنوان کرد: اکنون با برخی هیأت‌هایی مواجه هستیم که در جذب جمعیت با مشکل روبرو هستند و باید در راستای اجتماعی کردن آن‌ها برنامه‌های ویژه را دنبال کنیم.
مهدی ترکاشوند از مداحان جوان استان لرستان با اشاره به اینکه رهبر انقلاب اسلامی برای مداحان توصیه‌های اخلاقی جامعی را مطرح کرده‌اند، تصریح کرد: برخی هیأت‌ها و مداحان نسبت به موضوع‌هایی اختلاف نظر دارند که با نشست‌های هم‌اندیشی در سطح کشور می‌توان به نقطه مشترکی برسیم.
محسن عرب‌خالقی از شاعران اهل‌بیت(ع) با بیان اینکه‌ مداحان می‌توانند از فرصت‌های مختلف از جمله مجالس ترحیم برای ارتباط با اقشار مختلف مردم استفاده کنند، عنوان کرد: این قشر برای تحقق اهداف مورد نظر جبهه انقلاب نباید فقط در میان هیأتی تاثیرگذار باشند بلکه باید در میان اقشار مختلف جامعه به ویژه قشر خاکستری نیز جایگاه داشته باشند و در این راستا باید از زبان هنر به صورت ویژه استفاده کنند.
مهدی تدینی از مداحان جوان اهل‌بیت(ع) با تاکید بر اینکه مداحان باید با آمایش سرزمینی در حوزه آسیب‌های اجتماعی آشنا شوند، عنوان کرد: انتقال تجربیات افراد در رفع این آسیب‌ها توسط مداحان می‌تواند موجب فراگیری راهکارهای پربازده شود.
مهدی دردتشتیان از مبلغانی دینی فعال در آمریکا طی سخنانی عنوان کرد: یکی از مشکلاتی که امروز دامن‌گیر ما شده این است که با توجه بیش از حد به فضای مجازی از تبلیغ چهره به چهره و فضاهای حقیقی خود غافل شده‌ایم درحالی‌که توجه به فضاهای حقیقی و مجازی هر دو باید در کنار یکدیگر مورد توجه قرار گیرد.
در پایان این نشست، سردار سعید قاسمی از یادگاران دفاع مقدس با اشاره به اینکه هدایت بخشی از مردم جامعه در اختیار هیأتی‌ها قرار دارد، خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی نه فقط باید از ظرفیت‌های در اختیار به شیوه مطلوب استفاده کنیم بلکه باید با گسترش خدمات اجتماعی به دنبال توسعه ظرفیت‌ها و بسترهای ارتباطی خود با مردم باشیم.
انتهای پیام/
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما