تاریخ انتشار
سه شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۷
۰
کد مطلب : ۳۴۷۰۶

کنگره شعر عاشورایی قروه مُوکب بزرگ فرهنگی است

کنگره شعر عاشورایی قروه مُوکب بزرگ فرهنگی است
علیرضا قزوه، یکی از شاعران آیینی برجسته کشور امروز، دوم آبان ماه در آیین افتتاحیه یازدهمین کنگره سراسری شعر عاشورایی و نخستین همایش آیین های عاشورایی در قروه اظهار داشت: این کنگره همچون موکب فرهنگی است که اکثر شعرای آیینی کشور ما را گرد هم آورده است.
وی افزود: شعر شاعران و اجرای مداحی توسط مداحان غذای معنوی است که لازمه تهیه خوراک ارزشمند مطالعه همیشگی و صحیح فرهنگ عاشورا است.
این شاعر آیینی برجسته کشورمان بر تداوم این کنگره تاکید و اعلام کرد: نام شهید احمد زارعی با شهر قروه گره خورده است که اولین کنگره شعر جنگ را اجرا کرد.
وی تاکید کرد: ادبیات دفاع مقدس وامدار زحمات شهید زارعی است و انتظار می رود مرکز فرهنگی به نام او نامگذاری شود تا همواره نامش در این منطقه بدرخشد.
قزوه از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بابت انتصاب فردی بومی به عنوان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان تقدیر کرد و بیان کرد: این نخستین مرتبه ای است که از وزیری تشکر می‌کنم.
این شاعر آیینی برجسته کشورمان اعلام کرد: برگزاری برنامه‌های ارزشمندی همچون نمایشگاه کتاب و چنین کنگره‌ایی، حاکی از توانمندی و ذهن فعال و پویای مسئولان فرهنگی کردستان است.
عبدالجبار کاکایی از شاعران مطرح کشور و داور یازدهمین کنگره سراسری شعر عاشورایی قروه نیز در این مراسم گفت: شعر آیینی در مناطق کُردنشین رشد قابل توجهی کرده است.
وی با اشاره به اینکه دومین دوره است که داوری اشعار را در این کنگره بر عهده دارد، بیان کرد: کیفیت آثار ارسالی بسیار بهبود پیدا کرده است.
یادآور می‌شود؛ یازدهمین کنگره سراسری شعر و‌ نخستین همایش آیین های عاشورایی قروه از شامگاه سه‌شنبه با اجرای تعزیه گروه علمدار استان مرکزی در مهدیه سنندج آغاز شد.
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما