تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۲
۰
کد مطلب : ۳۴۶۲۱

آغاز چهارمین دوره آموزش مداحی در شهرستان نکا

آغاز چهارمین دوره آموزش مداحی در شهرستان نکا
حجت‌الاسلام سیف‌الله سهرابی با اشاره به اهمیت برگزاری دوره‌های آموزش مداحی به منظور افزایش کمی و کیفی فعالیت مداحان در سطح شهرستان، اظهار کرد: دوره‌های مداحی هدفمند و با برنامه سبب تربیت مداحان مستعد و تقویت برنامه‌های مذهبی می‌شود.
وی افزود: در همین راستا برگزاری چهارمین دوره آموزش مداحی در سطح مقدماتی از اوایل بهمن‌ماه پیش رو در سالن اجتماعات اداره تبلیغات اسلامی نکا و در روزهای زوج از ساعت 15 تا 17 برنامه‌ریزی شده است.
مدیر تبلیغات اسلامی نکا با بیان تشکیل دوره در پنج سرفصل اختصاصی، خاطرنشان کرد: این دوره شامل سرفصل‌های نغمه، مقتل‌شناسی، تاریخ اسلام، ادبیات و شعرشناسی به همراه آموزش اصول مداحی است.
این مسئول اضافه کرد: برای این دوره از ظرفیت اساتید بومی شهرستان نکا استفاده می‌شود که البته درکنار اساتید شهرستان، تعدادی از اساتید به نام و شناخته شده کشوری نیز به تدریس می‌پردازند.
وی گفت: این دوره در 16 جلسه طراحی شده که در 6 هفته تا پایان سال به اتمام می‌رسد و در پایان دوره نیز گواهی مقدماتی آموزش مداحی برای کسانی که در جلسات حضور کامل داشته باشند صادر می‌گردد.
 
* شرکت برای عموم آزاد است
سهرابی با اشاره به آغاز ثبت نام شرکت در این دوره، تصریح کرد: دوره به صورت عمومی بوده و هم خواهران و هم برادران مستعد و علاقه‌مند برای مداحی می‌توانند پس از ثبت نام در آن شرکت کنند.
وی افزود: البته طبق پیش‌بینی های در نظر گرفته شده درصورتی که تعداد ثبت‌نامی‌ها برای پسران زیر 15 سال به حد نصاب برسد، برای این رده سنی به صورت مجزا کلاس‌های آموزش ویژه مداحی برگزار می‌شود.
در پایان دبیر شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی نکا اذعان کرد: این دوره مقدماتی بوده و شرکت در آن برای عموم آزاد است و حتی متقاضیان از شهرهای اطراف نیز امکان حضور و استفاده از کلاس‌ها را دارند.
 
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما