تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۹
۰
کد مطلب : ۳۴۵۶۳

انجمن اربعین اروپا فراخوان داد

انجمن اربعین اروپا فراخوان داد
انجمن اربعین اروپا مدت‌هاست در کشورهای اروپایی جریانی فرهنگی را آغاز کرده که به برکت آغاز این جریان با نام مبارک حضرت اباعبدالله (ع) و راهپیمایی اربعین، شاهد آثار و بازخوردهای با برکت و ارزشمندی در این زمینه بوده‌ایم. استقبال جوانان و مردم اروپا این انجمن را بر آن داشت که بسیار جدی‌تر در زمینه‌های مختلف فرهنگی، استفاده از این ظرفیت بالقوه را مورد توجه ویژه خود قرار دهند. طبق گفته مسئولان این مرکز، فعالیت‌های این انجمن در راستای وحدت بیشتر مسلمانان و همه گروهای مذهبی در اروپاست.
این انجمن امسال برای هشتمین سال پی‌درپی اقدام به ثبت‌نام و اعزام زائران و عاشقان امام حسین(ع) در ایام اربعین به کربلا از سراسر اروپا کرد و کاروانی از عاشقان و دلدادگان حسینی را به کربلای معلّی برد. اینک این انجمن فراخوانی دیگر را اعلام کرده که تا بر اساس آن، ظرفیت‌های دیگران نیز برای ترویج فرهنگی اربعینی بکار گرفته شود.
آنها در این فراخوان اعلام کردند علاقه‌مندان داخل و خارج کشور می‌توانند با ارائه طرح‌ها و ایده‌های نوآورانه خود در حوزه محتوایی و اجرایی با موضوع اربعین و همچنین ارسال عکس و فیلم‌هایی با کیفیت از راهپیمایی اربعین حسینی آنها را در این امر یاری کنند.
این انجمن در طول این سال‌ها، نمایشگاه‌های عکس و فیلم مختلفی با موضوع اربعین در سراسر اروپا از جمله هلند، آلمان، بلژیک و ... برپا کرده و مورد استقبال بسیار مردم نیز قرار گرفته است و امسال نیز تصمیم دارند این این نمایشگاه را در وسعتی بیشتر در معرض دید مردم قرار بدهند. اولین نمایشگاه اربعین امسال 26 اسفند در هلند برگزار می‌شود.
علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت انجمن اربعین اروپا به نشانی yon.ir/fKSec مراجعه کنند.
 
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما