تاریخ انتشار
شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۵
۰
کد مطلب : ۳۴۵۵۱
رئیس کانون مداحان هرمزگان گفت:

خروجی شعائر فاطمی منجر به مرام فاطمی شود

خروجی شعائر فاطمی منجر به مرام فاطمی شود
علی زامیاد در جلسه ستاد هماهنگی برنامه های ایام فاطمیه و دهه فجر گفت: خروجی شعائر فاطمی باید منجر به مرام فاطمی شود چراکه مرام فاطمی دنیای ما را در جنبه‌های مختلف با توجه به شرایط روز، دینی می‌کند.
وی ادامه داد: باید مرام فاطمی در شعائر فاطمی شناحته شود. مرام فاطمی در خطبه فدکیه است. تا زمانی که حضرت زهرا را از منظر خودمان تفسیر کنیم آن را دنیایی تفسیر خواهیم کرد، اما باید حضرت زهرا سلام الله علیها  را از زبان خودشان تعریف کنیم تا مرام ایشان را بفهمیم. از زمانی که جای قال الصادق و قال الباقر را قال مولوی و قال حافظ و قال خیاط و قال چلوئی و... گرفت کار خراب شد.
رئیس کانون مداحان استان هرمزگان تصریح کرد: خطبه فدکیه خلاصه مرام حضرت زهرا در این ۱۸ سال است. به همه جنبه‌های مختلف دین در این خطبه پرداخته شده است. از حکمت عبادات گرفته تا مسائل اخلاقی و اعتقادی و معارف دین.
زامیاد در مورد اهمیت و ضروت بزرگداشت فاطمیه گفت: این سوال از دوجهت قابل پاسخگویی است؛ اول اینکه اقامه شعائر فاطمی مصداق تعظیم شعائر الهی است که به تعبیر قرآن حکایت از تقوای قلب دارد.
وی افزود: ما معتقدیم تولی و تبری جز واجبات اعتقادی ماست، پس اقامه شعائر فاطمی هم مثل اقامه شعائر بقیه اهل بیت است. همان استدلال‌هایی که برای اقامه شعائر حسینی داریم برای شعائر فاطمی هم داریم.
 
مرجع : مهر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما