تاریخ انتشار
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۲
۰
کد مطلب : ۳۴۱۴۷
تولیت آستان حضرت عبدالعظیم (ع):

خدمات 40 ساله به مردم بازگو شود

خدمات 40 ساله به مردم بازگو شود
آیت الله محمدمحمدی ری شهری روز یکشنبه در جلسه هماهنگی ستاد هفته بزرگداشت ولادت حضرت عبدالعظیم(ع) اظهار داشت: آگاهی مردم از خدمات ارائه شده توسط نظام اسلامی باعث دلگرمی و اعتماد مردم به حاکمیت می شود.
وی با اشاره به توطئه های و اقدامات دشمنان برای ناکارآمد جلوه دادن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در آستانه 40 سالگی عنوان کرد: درست است که امروز برخی از مردم بخاطر فشارهای اقتصادی ناراضی هستند ولی دشمنان باید بدانند که این مردم تا آخرین قطره خون پای نظام، ولایت و انقلاب اسلامی خود خواهند ماند.
نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: دشمنان به خیال خام خود می خواهند مردم را در جشن 40 سالگی انقلاب نسبت به نظام اسلامی مایوس و ناامید کنند ولی به گفته رهبر معظم انقلاب آنان این خیال خود را به گور خواهند برد.
آیت الله ری شهری با اشاره به اینکه مردم سایر کشورهای جهان از نظر وضعیت زندگی مادی، شرایط خانوادگی و اجتماعی وضعیت مطلوبی ندارند تصریح کرد: مردم اگر به خوبی از خدماتی که نظام اسلامی به آنان ارائه کرده است آگاه باشند، حتما شکرگزار این نظام خواهند بود.
تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) ادامه داد: دستگاه های مختلف کشور باید کارنامه و گزارشی مفصل از خدمات و فعالیت های اجرایی خود تهیه کنند و در دسترس عموم مردم قرار دهند تا بدین وسیله جامعه در جریان ماموریت های آنان قرار گیرند.
آیت الله ری شهری یادآور شد: آستان مقدس حرم حضرت عبدالعظیم(ع) در طول 30 سال گذشته کارنامه ای از خدمات و فعالیت های خود تهیه کرده و همه ساله در ایام میلاد با سعادت عبدالعظیم(ع) به مردم ارائه می کند.
وی با بیان اینکه امسال روز و هفته میلاد حضرت عبدالعظیم(ع) با تمهیداتی که اندیشیده شده به هفته فرهنگی شهرری تبدیل شده است اظهار داشت: تمامی دستگاه های اجرایی شهرستان ری علاوه بر خدمات فرهنگی که به مناسبت این هفته به مردم ارئه می کنند باید برنامه و خدمت ویژه ای نیز در جهت رضایت بیشتر مردم داشته باشند.
جلسه هماهنگی ستاد هفته بزرگداشت ولادت حضرت عبدالعظیم(ع) روز یکشنبه با حضور تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع)، هدایت اله جمالی پور فرماندار ویژه شهرستان ری و جمعی از مسئولان شهرستانی در حرم عبدالعظیم(ع) برگزار شد.
به گزارش ایرنا، حضرت عبدالعظیم (ع) فرزند عبدالله بن علی، از نوادگان حضرت امام حسن مجتبی (ع) است و نسبش با چهار واسطه به آن حضرت می رسد. پدرش عبدالله نام داشت و مادرش فاطمه دختر عقبة بن قیس.
ایشان در سال 173 هجری قمری در شهر مقدّس مدینه بدنیا آمدند و مدت 79 سال عمر با برکت او با دوران امامت چهار امام معصوم بوده است، محضر مبارک امام رضا (ع)، امام محمّد تقی (ع) و امام هادی (ع) را درک کرده و احادیث فراوانی از آنان روایت کرده است.
29 آذر تا پنجم دی ماه سالجاری (اول تا هفتم ربیع الثانی) هفته بزرگداشت ولادت حضرت عبدالعظیم(ع) نامگذاری شده است.
مرجع : ایرنا
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما