تاریخ انتشار
شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۸
۰
کد مطلب : ۳۳۶۵۰

فراخوان ثبت­ نام دوازدهمین آیین تجلیل از نوگلان حسینی

فراخوان ثبت­ نام دوازدهمین آیین تجلیل از نوگلان حسینی
دوازدهمین آئین تجلیل از نوگلان حسینی همچون سال­های گذشته، در ایام عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله ­الحسین(ع) در سه مقطع ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم برگزار می­ شود.
در این خصوص مدیر فرهنگی هنری منطقه هفت و رییس فرهنگ ­سرای اندیشه با تشریح کلیات و اهداف برگزاری گفت: دوازدهمین آیین تجلیل از نوگلان حسینی با هدف شناسایی استعدادهای بالقوه­ مداحان نوجوان، تشویق و ترغیب نوجوانان خادم اهل بیت(ع) و پرورش مداحان طراز انقلاب اسلامی برگزار می ­شود.
وی درباره­ شاخص ­های انتخاب دانش ­آموزان در این همایش افزود: برای مقطع ابتدایی خوش‌صدایی و تلفظ صحیح عبارات، در مقطع راهنمایی علاوه بر خوش صدایی، مقتل‌شناسی، رعایت اصول مداحی و روضه‌خوانی و در مقطع متوسطه علاوه بر شاخص‌های ذکر شده آشنایی کافی با روایت‌ها و احادیث معتبر مدنظر قرار داده شده است. این شاخص‌ها توسط کارشناسان و داوران کانون مداحان و شاعران آیینی مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.
محمدمیثم میثمی با تاکید بر حضور مداحان و داوران صاحب سبک و پیشکسوت در این مراسم افزود: حضور مداحان و داوران پیشکسوت در این برنامه ضمن انتقال تجربیات و نکات تخصصی، کمک قابل توجهی به آشنایی نوگلان حسینی با اخلاق و آداب صحیح خادمی و ذاکری خاندان عصمت و طهارت می‌کند.
وی درخصوص نحوه­ و مهلت ثبت­ نام دانش­ آموزان در این همایش گفت: امسال همچون ادوار گذشته با همکاری سازمان دانش‌آموزی شهر تهران و اتحادیه انجمن­ های اسلامی دانش ­آموزان فراخوانی برای ثبت­نام دانش­ آموزان علاقمند به مدارس شهر تهران ارسال شد؛ که قرار است دانش­ آموزان با مراجعه به دفتر معاونت پرورشی مدارس خود تا روز یک­شنبه۱۵مهرماه اقدام به نام­نویسی کنند؛ همچنین علاقمندان می توانند برای ثبت ­نام آنلاین به پایگاه اینترنتی  www.pdsemat.ir مراجعه و ثبت­ نام کنند.
رییس فرهنگ­ سرای اندیشه در ادامه یادآور شد: آزمون مقدماتی ثبت‌نام کنندگان در همایش نوگلان حسینی در مقطع ابتدایی روز دوشنبه ۲۳ مهرماه، مقطع متوسطه اول روز سه شنبه ۲۴ مهرماه و مقطع متوسطه دوم روز چهارشنبه ۲۵ مهرماه و مرحله نهایی و فینال روز پنجشنبه ۲۶ مهرماه در محل فرهنگ­سرای اندیشه برگزار می شود.
وی در پایان افزود: در اختتامیه دوازدهمین آیین تجلیل از نوگلان حسینی-مداحان دانش آموز شهر تهران-به نفرات اول هر مقطع علاوه بر تندیس و لوح تقدیر مبلغ پنج میلیون ریال هدیه نقدی، نفرات دوم هر مقطع علاوه بر تندیس و لوح تقدیر مبلغ سه میلیون ریال هدیه نقدی و نفرات سوم هر مقطع علاوه بر تندیس و لوح تقدیر مبلغ دو میلیون ریال هدیه نقدی تعلق می‌گیرد. همچنین هدایای معنوی دیگری همچون تربت امام حسین(ع) و نگین انگشتری از سنگ مرمر حرم مطهر سیدالشهداء از سوی ستاد بازسازی عتبات عالیات اهداء خواهد شد.
علاقمندان می­ توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۸۸۷۶۵۵۰۹ تماس بگیرند.
 
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما