تاریخ انتشار
چهارشنبه ۸ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۳۰
۰
کد مطلب : ۲۷۰۸۸

چرا وزیر بهداشت مُحرم شده است؟

چرا وزیر بهداشت مُحرم شده است؟
با توجه به فعالیت لحظه به لحظه شبکه های اجتماعی و انتشار اخباری که اگر هم درست باشند، به دلیل عدم اطلاع کامل منتشرکننده مطلب، به صورت صحیح منتقل نمی‌شود؛ بخشی از وظیفه رسانه ها این روزها به تکذیب با تکمیل اخبار منتشر شده، معطوف شده است.

انتشار تصاویر سید حسن هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان و امیرمحسن ضیایی، رئیس جمعیت هلال احمر، اسدی لاری مدیرکل امور بین الملل وزارت بهداشت و حسن قشقاوی معاون کنسولی وزارت خارجه وزیر بهداشت، که برای بررسی و رسیدگی به شرایط زائران ایرانی حادثه منا وارد مکه شده است، در لباس احرام انتقادهای شدیدی در فضای مجازی و رسانه‌ای ایجاد کرد و بسیاری معتقد هستند وی برای پیگیری شرایط زائران به ویژه حجاج مفقود شده وارد مکه شده و نباید به انجام اعمال عمره مفرده می‌پرداخت!

بر اساس پیگیری‌های خبرگزاری ایکنا، وزیر بهداشت قبل از عزیمت به مکه نظر تعدادی از مراجع عظام تقلید در خصوص محرم شدن و به جای آوردن اعمال عمره مفرده را جویا شده بود که مراجع نظر به محرم شدن و انجام اعمال عمره مفرده فتوا داده بودند.

وارد شدن بدون محرم شدن به این شهر حرام است

یادآوری می‌شود، هر فرد مسلمانی که بخواهد وارد مکه مکرمه شود باید در حالت احرام وارد این شهر که حرم است، شود و وارد شدن بدون محرم شدن به این شهر حرام است.

و البته اعمال عمره مفرده تنها دو تا چهار ساعت طول می‌کشد.
مرجع : ایکنا
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما