تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۱۰
۰
کد مطلب : ۲۲۳۲۳

«طرحی نو در دانشنامه شعر عاشورایی» رونمایی می‌شود

«طرحی نو در دانشنامه شعر عاشورایی» رونمایی می‌شود
کتاب «طرحی نو در دانشنامه شعر عاشورایی» اثر مرضیه محمدزاده که به تازگی توسط سازمان چاپ و انتشارات وابسته به اوقاف و امور خیریه منتشر شده است، چهارشنبه هفته آینده در کتابخانه ملی رونمایی می‌شود.

این کتاب دو جلدی از جمله آثار فاخر ادبی است که راهی بازار نشر شده است و ۲۰ نفر از اساتید و شاعران و نویسندگان بر آن تقریظ نوشته‌اند که از جمله می‌توان به استاد شفیعی کدکنی، جواد محقق محمدرضا سنگری اشاره کرد.

این اثر شامل اشعار جدید شاعران در دوره‌های گوناگون بوده و با سبکی جدید به تحلیل و بررسی اشعار عاشورایی شعرای قرن چهارم هجری تا معاصر می‌پردازد. این نویسنده طی سال‌های گذشته کتابی با عنوان «دانشنامه شعر عاشورایی » را به نگارش درآورده بود و اکنون با بکی نو به این کار دست زده است؛ چرا که معتقد است دانشنامه باید هر ۱۰ سال یک بار به روز شود.

یادآور می‌شود کتاب «دانشنامه شعر عاشورایی» در سال ۱۳۸۶ برگزیده کتاب سال ولایت و در سال ۱۳۸۷ به عنوان کتاب برگزیده جشنواره پروین اعتصامی انتخاب شده بود.

مرضیه محمدزاده متولد ۱۳۳۷ در اهواز و دارای مدرک تحصیلی دکتری در رشته مردم‌شناسی است که تاکنون بیش از ۱۲ عنوان کتاب از این نویسنده با عناوینی نظیر «دانشنامه شعر عاشورایی»، «حسین بن علی (ع)، امام شهدا»، «حسن بن علی (ع)، امام مصلح»، «علی بن موسی(ع)، امام رضا»، «محمد بن علی (ع)، امام جواد»، «علی بن الحسین(ع)، امام سجاد»، «حقیقت توبه»، «اُم سلمه و نقش او در تاریخ اسلام»، «عاشورا در شعر معاصر و فرهنگ عامه»، «شهیدان جاوید»، «دوزخیان جاوید»، «بانوی آفتاب» است.

گفتنی است، خبرهای تکمیلی از رونمایی کتاب «طرحی نو در دانشنامه شعر عاشورایی» متعاقباً اعلام می‌شود.
مرجع : ایکنا
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما