تاریخ انتشار
شنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۶
۰
کد مطلب : ۳۵۰۱۰

دومین نشست شورای سیاست‌گذاری جشنواره آواها و نواهای رضوی

دومین نشست شورای سیاست‌گذاری جشنواره آواها و نواهای رضوی
دومین نشست شورای سیاست‌گذاری چهارمین جشنواره آواها و نواهای رضوی با تأکید بر توجه به سطح کیفی گروه‌ها و هنرمندان شرکت‌کننده برگزار شد.
در دومین نشست شورای سیاست‌گذاری و اتاق فکر چهارمین جشنواره آواها و نواهای رضوی، توجه به سطح کیفی گروه‌ها و هنرمندان شرکت‌کننده مورد تأکید قرار گرفت.
در دومین نشست شورای سیاست‌گذاری این جشنواره محمدحسین اسماعیلی معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران ضمن تبریک ماه پربرکت رمضان و ارائه گزارش مختصری از روند امور اجرایی، اهداف جشنواره را یادآور شد و گفت: جشنواره فرهنگی و هنری امام رضا علیه‌السلام با رویکرد بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بالقوه حوزه فرهنگ منور رضوی و با هدف  معرفی و ترویج فضایل و مناقب حضرت امام رضا علیه‌السلام  با استفاده از ابزارهای هنری و در سطح کلان ارتقاء سطح دانش معنوی مردم با ارزش‌های دینی و سیره زندگانی آن امام رئوف برگزار می‌شود که این مهم جز با برنامه‌ریزی‌های مدون و دقیق میسور نخواهد بود .
وی تشکیل اتاق‌های فکر را اصلی‌ترین مرکز تبادل اطلاعات و تصمیم گیری دانست و افزود : برگزاری نشست‌های تخصصی برنامه‌های موضوعی جشنواره تحت عنوان اتاق فکر می‌تواند با استفاده از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های موجود و بالقوه هنری و تأثیر‌گذاری آن در برگزاری هر چه بهتر جشنواره تعیین کننده باشد .
وی تأکید کرد: در جشنواره چهارم موسیقی آوازی، محور جشنواره خواهد بود و ما باید با بهره‌گیری از محضر اساتید و اعضای شورای سیاست‌گذاری برنامه‌های اجرایی این جشنواره را حول این محور تعریف کنیم.
اسماعیلی اشاره کرد: جشنواره آواها و نواهای رضوی با چهار دوره برگزاری اکنون به بلوغ رسیده، لذا می‌تواند پایه‌گذار یک جریان مثبت در موسیقی آئینی کشور باشد. از طرفی سنوات موفق برگزاری آن مورد توجه و نگاه ویژه بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع) قرار گرفته است، لذا از حیث برگزاری و نیل به اهداف بزرگ این جشنواره بسیار مهم و از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
وی تأکید کرد با عنایت به مهلت مقرر شده در متن فراخوان کلیه امور اجرایی و توجه به بخش‌های مختلف اعم از بخش‌های رقابتی، ملل، اختتامیه و تقویم اجرایی باید با نهایت دقت و در زمان مقرر انجام پذیرد.
 احمد صدری، دبیر تخصصی و عضو اتاق فکر چهارمین جشنواره آواها و نواهای رضوی نیز در این جلسه تأکید کرد: بخش کیفی این جشنواره فراتر از جشنواره‌های گذشته مورد توجه است. بدین منظور باید از حداکثر امکانات و با رعایت صرفه‌جویی و مدیریت هزینه‌ها و همچنین شناسایی هنرمندان واجد شرایط از بهترین و باکیفیت‌ترین کارها و اجراها در مقیاس کمتر استفاده شود.
وی افزود: در این دوره از جشنواره کلیه شرکت‌کنندگان می‌بایست از طریق ثبت نام در سامانه و تکمیل فرم درخواست و اقدام نمایند.
صدری ادامه داد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده مقرر شده است گروه‌های هنری پس از تأیید و اخذ مجوز ورود به جشنواره در قالب گروه‌های مختلف و در دو روز در سطح استان تهران و شهرستان‌های تابعه به اجرای موسیقی بپردازند.
وی گفت: در بخش ملل هم کارهای خوبی صورت گرفته است و در مرحله مذاکره با هنرمندان چند کشور خارجی هستیم. همچنین در بخش تجلیل‌های این جشنواره قصد داریم از هنرمندانی که در حوزه خوانندگی، مداحی و آهنگسازی فعالیت چشمگیری داشته‌اند تجلیل نماییم.
سایر اعضای جلسه از جمله شهرام صارمی، مهیار شادروان، قاسم رفعتی و هوشنگ جاوید نیز نظرات و پیشنهادات تخصصی خود را در زمینه‌ها و بخش‌های مختلف جشنواره ارائه کردند و خواستار توجه جدی به افزایش سطح کیفی جشنواره شدند.
قابل ذکر است استان تهران در هفدهمین دوره جشنواره بین‌المللی امام رضا علیه السلام میزبان برگزاری چهارمین جشنواره آواها و نواهای رضوی خواهد بود که همزمان با دهه کرامت از ۱۳ تا ۱۵ تیرماه سال جاری برگزار می‌شود.
انتهای پیام/
 
مرجع : فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما