تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۶
۰
کد مطلب : ۳۴۸۷۲

نخستین کارگاه آموزشی مداحان اهل بیت مهریز برگزار شد

نخستین کارگاه آموزشی جمعی از مسئولان و مداحان هیات های مذهبی و دینی شهرستان مهریز با حضور بخشدار مرکزی و تعدادی از مسئولان محلی در اداره تبلیغات اسلامی برگزار شد.
به گزارش ایرنا، در این کارگاه یک روزه که سه شنبه شب پایان یافت، سرپرست فرمانداری مهریز گفت: مداحان نقش مهمی در انتقال ارزش های مکتب اهل بیت عصمت و طهارت (ع) به مردم و نسل جوان دارند.
رضا زارع زاده مهریزی افزود: آموزش های تخصصی برای مداحان و آشنایی آنها با سیره و زندگی ائمه هدی موضوع بسیار مهمی است که باید به آن عنایت شود.
وی تصریح کرد: برای جذب و جلب مردم به مفاهیم دینی و انقلابی و مقابله با توطئه های فرهنگی دشمنان باید مداحان بیش از گذشته نسبت به مطالعه تاریخ اسلام اقدام کنند.
سرپرست فرمانداری مهریز همچنین به اهمیت به روز بودن و بررسی راه های جذب نسل جوان به برنامه های فرهنگی و مذهبی به عنوان یک ضرورت تاکید کرد.
همچنین رئیس اداره تبلیغات اسلامی مهریز گفت: برگزاری کارگاه های تخصصی و آموزشی برای مداحان و مسئولان هیات های مذهبی جزو برنامه های این اداره است.
حجت الاسلام محمدعلی متوسل افزود: مداحان باید برای برنامه های خود از مدارک مستند و تاریخ دقیق زندگی ائمه معصومین آشنا باشند تا بتوانند موفق عمل کنند.
وی به اهمیت پاسخگویی به سئوال و شبهه توسط مبلغان دینی و مداحان اهل بیت عصمت و طهارت و جذب جوانان برای حضور در برنامه های فرهنگی تاکید کرد.
در این کارگاه مسائل و مشکلات هیات های مذهبی و مداحان بررسی و مقرر شد توسط اداره تبلیغات اسلامی پیگیری شود.
همچنین بر تشکیل کارگاه های تخصصی، کمک به هیات های مذهبی، تهیه مطلب و محتوا برای مداحان و معرفی و تشویق فعالان این عرصه تاکید شد.
مهریز 150 هیات مذهبی و 70 مداح دینی دارد.
مرکز شهرستان 55 هزار نفری مهریز در 30 کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

 
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما