تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۴
۰
کد مطلب : ۳۴۸۵۸

داود فتحعلی‌بیگی دبیر نوزدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی شد

داود فتحعلی‌بیگی دبیر نوزدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی شد
پس از کش و قوس‌های فراوان در نهایت شهرام کرمی حکم دبیری داوود فتحعلی بیگی را امضا کرد. این در حالی است که چندی پیش فتحعلی بیگی به سبب قانون عدم‌به‌کارگیری بازنشستگان از دفتر نمایش‌های آیینی و سنتی کنار گذاشته شد. همچنین هفته گذشته در حالی که دبیر جشنواره آیینی و سنتی مشخص نشده بود، فراخوان جشنواره تمدید شده بود.
 
حال کرمی در  در حکم فتحعلی‌بیگی نوشته است: «هنرهای ملی ایران اسلامی و به ویژه هنرهای نمایشی آیینی و سنتی بی‌گمان از گرانسنگ‌ترین سرمایه‌های فرهنگی کشور است که چونان دُر کمیابی در ساحت هنر جهان می‌درخشد و با گونه‌ها و شاخه‌های متنوع و منحصر به فرد مورد اقبال و استقبال پژوهشگران، هنرمندان و هنر دوستان از سراسر جهان است. جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی گام ارزشمندی است در راه حفظ و ترویج این گونه‌های ناب هنری و دریچه روشنی برای شناساندن بیش از پیش این سرمایه پر قدر و قیمت و نیز تکریم و پاسداشت هنرمندان توانای این عرصه.»
کانون نمایش‌های آیینی و سنتی و اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نوزدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی را با شعار «نمایش سنتی فرصتی برای تئاتر معاصر ایران»، مرداد 1398 و همزمان با اعیاد سعید قربان و غدیر  برگزار می‌کنند.  
شهرام کرمی همچنین هنوز دبیران جشنواره‌های کودک همدان و عروسکی تهران مبارک را نیز اعلام نکرده است.وضعیت جشنواره مقاومت فتح خرمشهر نیز روشن نیست و هنوز فراخوان این جشنواره که همه سال در ایام آزادسازی خرمشهر برگزار می‌شود منتشر نشده است.
داود فتحعلی‌بیگی، کارگردان، نویسنده، بازیگر، پژوهشگر و مدرس دانشگاه دارای مدرک کارشناسی نمایش از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران در سال  1356و مدرک درجه ‌یک هنری (معادل دکتری) از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال 1380 است.
فتحعلی بیگی مدیریت تالار محراب را از 1365 تا 1374، مدیریت اداره تئاتر را از 1376 تا 1384، عضویت و ریاست هیئت‌مدیره انجمن تعزیه ایران از 1384 تا به‌ حال و دبیری جشنواره بین‌المللی تئاتر آیینی و سنتی را در کارنامه فعالیت‌های اجرایش دارد.
 
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما