تاریخ انتشار
چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۶
۰
کد مطلب : ۳۴۸۵۳

حجت‌الاسلام قمی: نهضت عملی امر به معروف و نهی از منکر مسئولان ایجاد شود

حجت‌الاسلام قمی: نهضت عملی امر به معروف و نهی از منکر مسئولان ایجاد شود
حجت‌الاسلام محمد قمی، صبح امروز در همایش بزرگ «مجمع دبیران شوراهای امر به‌ معروف و نهی از منکر» که در سازمان تبلیغات اسلامی در تهران برگزار شد، گفت: همه دستگاه‌ها و مجموعه‌های حاکمیتی درباب امر به معروف و نهی از منکر وظیفه سنگینی بر عهده دارند، اما برخی دستگاه‌ها همچون سازمان تبلیغات اسلامی در این خصوص وظیفه بیشتری بر عهده دارند.
وی افزود: سازمان تبلیغات اسلامی در تحکیم و تقویت امر به معروف و نهی از منکر باید تلاش زیادی داشته باشد و در این خصوص اقداماتی شروع شده که امیدواریم با همکاری سایر نهادها و ارگان‌ها این موضوع سرعت بیشتری بگیرد.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر مراتب مختلفی دارد، تصریح کرد: بالاترین مرحله امر به معروف حفظ انقلاب اسلامی است و بالاترین مرحله نهی از منکر جلوگیری از تضعیف انقلاب و نظام اسلامی است. امروز نقد مشفقانه مسئولان باید به‌صورت جدی در راستای احیای امر به معروف و نهی از منکر دنبال شود، زیرا حاشیه امن برای مسئولان درست کردن تضعیف نظام است.
وی یادآور شد: برای اینکه انقلاب حفظ شود باید به دنبال همه معروف‌ها رفت و همه نهی‌های منکر را انجام داد، زیرا حفظ انقلاب از مهم‌ترین معروف‌ها به‌شمار می‌رود. امروز باید مسئولان مخاطب اصلی امر به معروف و نهی از منکر قرار بگیرند.
قمی یادآور شد: امر به معروف و نهی از منکر یک پدیده اجتماعی و باعث خیرخواهی جامعه می‌شود. باید نهضت عملی امر به معروف و نهی از منکر مسئولان را ایجاد کرد. راه‌اندازی این نهضت یک اتفاق بزرگی در نقد مسئولان است.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی تأکید کرد: نباید اجازه داد مسئولان مسیر کجی بروند یا در مسیر نادرست قرار بگیرند. امروز پذیرش امر به معروف و نهی از منکر یک خیزش عمومی و دسته‌جمعی می‌خواهد و تا این موضوع اثربخش نباشد، امر به کفایت نمی‌کند.
 
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما