تاریخ انتشار
دوشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۵
۰
کد مطلب : ۳۴۸۳۷
«امیلی گارث ویت» عکاس بریتانیایی:

گریه‌ام در پشت بام حرم امام حسین(ع) تاثیرات زیادی داشت

گریه‌ام در پشت بام حرم امام حسین(ع) تاثیرات زیادی داشت
در این نشست پرسش و پاسخ، "امیلی گارث ویت" دیدگاه خود پیرامون دو دوره شرکت در راهپیمایی اربعین و عکاسی از این واقعه را بیان کرد.
گارث گفت: امروز به عنوان یک عکاس خبری اینجا هستم و به عنوان عکاسی که در خاورمیانه کارهای زیادی انجام داده میخواهم صحبت کنم.
این عکاس انگلیسی با بیان اینکه درباره احساسم نسبت به امام حسین و اربعین نمیخواهم چیزی بگویم افزود: گریه ای که پشت بام حرم امام حسین کردم و آن را در اینستاگرام منتشر کردم تاثیرات زیادی روی مخاطبان شیعه من داشت.
وی ادامه داد: میخواهم درباره تجربه دوسال گذشته ام در عراق توضیح بدهم، در مرحله اول کارم، نگاهه به اربعین کلی بود اما در مرحله دوم تمرکزم روی اسلام هراسی کشورهای غربی بود و بیشتر تمرکزم روی سوتفاهم ها بین غربی ها و مسلمانان خاورمیانه بود.
گارث گفت: این نیاز وجود دارد که نقاط مثبت دنیا را نشان دهیم و عکاسی خبری اتفاقات مثبت را هم بایستی نشان دهد. من به عنوان یک عکاس وظیفه سنگینی به عهده ام هست تا کارم را به نحو احسن انجام دهم در کشوری که از آن عکاسی میکنم.
این عکاس اضافه کرد: اطرافیان من اول خجالت زده شدند و تعجب کردند که خاورمیانه را برای عکاسی انتخاب کردم . در تمام دنیا خبرهای منفی بیشتر فروش دارند و رسانه های غرب علاقه خاصی به این موضوعات ندارند و دنبال چیزی هستند که فروش داشته باشد.
وی ادامه داد: کاری که خبرنگاران جوان میتوانند انجام دهند این است که باهم و بصورت گروهی و هدفمند اتفاقاتی که در حال وقوع هست را به نمایش بگذارند.
گارث در پایان تاکید کرد: اینکه بخواهیم یک کشور را با حکومت آن کشور بسنجیم و نه مردمش کار خطرناک و اشتباهی است.
 
مرجع : خبرگزاری رضوی
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما