تاریخ انتشار
شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۷
۰
کد مطلب : ۳۴۸۱۰

جمال شورجه: سریال حضرت موسی(ع) پاییز ۹۸ کلید می‌خورد

جمال شورجه: سریال حضرت موسی(ع) پاییز ۹۸ کلید می‌خورد
جمال شورجه کارگردان سریال حضرت موسی(ع) درباره ویژگی‌های بازیگر نقش حضرت موسی(ع) گفت: یکی از ویژگی‌های بارز حضرت موسی(ع) طبق روایات و احادیث، تنومند بودن و قد و قامت بیش از 190 سانت بوده است. البته الان مراجعه کننده زیاد داریم؛ برخی به ما می‌گویند خداوند از بنده خواسته این نقش را ایفا کنم. اگر این کار را نکنید یک گناه کبیره انجام داده‌اید و واقعیت امر این است موسی بن عمران در قصر بزرگ شده و ورشکار بوده، حتی با یک مشت یک نفر را می‌زند و می‌میرد. یک مبارز و عارف بوده در واقع باید این ویژگی‌های فیزیکال را داشته باشد.
وی در پاسخ به این سوال که بازیگر نقش حضرت موسی(ع) یک سلبریتی خواهد بود، افزود: قطع یقین بنا بر این داریم حضرت موسی(ع) را یک چهره جدید بازی کند و این شخص سلبریتی نخواهد بود. همچون فرج‌الله سلحشور که سعی می‌کرد در کارهای فاخر تلویزیونی که جهانی هم شدند تربیت نیرو انجام دهد و چهره‌های جدیدی را به دنیای هنر معرفی کند. همچنان که در جریان «اصحاب کهف»، مهتاب کرامتی و در جریان ساخت «یوسف پیامبر» مصطفی زمانی مطرح شدند. در «یوسف پیامبر» نوجوانانی که برادران حضرت یوسف(ع) بودند از بازیگران حرفه‌ای هستند. ان‌شاالله به تأسی از این اتفاق درست و تربیت نیرو، چهره جدیدی را معرفی خواهیم کرد که از بچه‌های تئاتری با سابقه و کاربلد آشنا به مفاهیم قرآن خواهد بود.
 
شورجه در پایان درباره زمان تصویربرداری سریال حضرت موسی(ع)، گفت: اگر قول‌هایی که سیما به ما داده محقق شود من فکر می‌کنم اواخر پاییز سال آینده بتوانیم این کار را کلید بزنیم. این سریال تلویزیونی در داخل کشور کلید می‌خورد؛ یکی از لوکیشن‌های جدی ما همان بنای لوکیشن‌های «یوسف پیامبر» استفاده کردیم و بیست درصد پاسخگوی ماست . 80 درصد به عرض و طول آن بایستی اضافه شود و مرمت، بازسازی و خیابان‌ها عریض شود. این قصر فرعون چسبیده به نیل باشد و بام نیل حضرت را می گیرند و درست بشود تا ان‌شاالله این اتفاق هرچه زودتر به جریان بیفتد.
 
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما