تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۱
۰
کد مطلب : ۳۴۷۳۶

نظارت کافی بر هیئات مذهبی وجود ندارد

نظارت کافی بر هیئات مذهبی وجود ندارد
حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم در دیدار با رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور، اظهار داشت: تبلیغات اسلامی استان آذربایجان‌شرقی در حد وسع خود اقدامات و فعالیت‌های خوبی انجام داده است.
وی با بیان اینکه تشکل‌های مساجد دچار مسائل حاشیه‌ای هستند، گفت: اداره امور مساجد با اختلاف نظر روبه‌روست و به جای دعوت مردم و جذب جوانان و نوجوانان به مساجد، شاهد بروز مسائل حاشیه‌ای در تشکل‌ها هستیم.
نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان‌شرقی با تأکید بر لزوم تقویت و ارتقا حوزه هنری سازمان تبلیغات، افزود: یکی از مواردی که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد، بحث روحانیون مستقر در روستاهاست چراکه امروز در بسیاری از روستاهای استان روحانی مستقر نداریم و حضور یک روحانی در یک روستا می تواند در ارتقا فعالیت های تبلیغی ساکنین روستا موثر واقع شود.
حجت‌الاسلام والمسلمین آل‌هاشم خواستار نظارت مطلوب و کافی بر هیئات مذهبی شد و اضافه کرد: هیئات مذهبی به جهت اینکه کاملا مردمی هستند، فرصتی طلایی برای تبلیغ دین و جذب جوانان می‌باشند. با وجود اینکه هیئات زیادی در استان فعالند ولی نظارت کافی بر آنها وجود ندارد.
وی همچنین به نبود متولی واحد در امور قرآنی کشور اشاره کرد و گفت: در استان آذربایجان‌شرقی تشکل‌های مختلف قرآنی، فعالیت چشمگیر و قابل توجهی در این زمینه دارند. نبود متولی واحد برای امور قرآنی، معضلی است که سازمان تبلیغات می‌تواند نسبت به حل و فصل آن اقدام کند.
امام جمعه تبریز همچنین ضرورت شناسنامه‌دار شدن مداحان را مورد تأکید قرار داد.
 
مرجع : حوزه
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما