تاریخ انتشار
شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۳
۰
کد مطلب : ۳۴۴۷۰
آیت‌الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در گلستان

شعرای آئینی امام حسین (ع) را در بُعد جهانی معرفی کنند

شعرای آئینی امام حسین (ع) را در بُعد جهانی معرفی کنند
آیت الله سید کاظم نورمفیدی در دیدار با شعرای آئینی استان گلستان اظهار کرد: به نظر من ریشه شعر عشق است و تا عشق نباشد شعر هم بروز پیدا نمی کند.
وی افزود: این عشق چه عشق انسانی باشد و چه عشق اهل بیت، برای انسان شناخت به همراه می آورد و شاعران باید در این وادی عشق به ذات اقدس الهی و اهل بیت هرچه بیشتر پاکتر باشند.
امام جمعه گرگان گفت: رسول اکرم می فرماید اگر کسی چهل روز گناه نکند و خود را برای خدا اخلاص کند، خداوند چشمه های حکمت را از عقلش به زبانش جاری می‌سازد.
وی افزود: شاعران باید به اشعاری که می سرایند توجه داشته باشند و وقتی به شعرهای پنج سال گذشته خود نگاه می کنند کمال و پختگی را در شعرهای امروزی خود ببینند.
امام جمعه گرگان با بیان اینکه زبان شعر زبان زیبا و جذابی است و تاثیر آن از سخن معمولی بیشتر است، افزود: اهل بیت چراغ هدایت بودند و به گفته پیامبراکرم حسین چراغ هدایت و کشتی نجات است، بنابراین لازم است شاعران، امروز در این دنیای غوغا زده که هر کسی به دنبال این است که گلیم خود را از آب بکشد به شخصیت های ائمه بیشتر بپردازند و مخاطب شعرهایشان را نه تنها شیعیان بلکه کل جهان در نظر بگیرند.
آیت الله نورمفیدی گفت: درمراسم عاشورای امسال در خیلی از کشورهایی که قبلا نامی از امام حسین (ع) نشنیده بودند دسته های عزاداری برپا شده است، پس این نشان می دهد وظیفه شما شاعران در این شرایط به گونه ای است که باید سیره و روش اهل بیت، اخلاق و بندگی، ایثار و خلوص و فضایل اخلاقی ائمه را به دنیا معرفی کنید.
وی با تاکید بر این نکته که امام حسین (ع) را در بُعد جهانی معرفی کنید، اظهار کرد: وقتی مخاطب شما دنیا باشد باید فضایل انسانی که همه به دنبالش هستند را درشعرهایتان رونق و پرورش دهید، در این صورت دنیا وقتی ببیند آنچه از نیازها و فضایلی که به دنبالش بودید در شخصیتی مانند امام حسین (ع) بوده است شعر شما حتما جاوید و ماندگار خواهد شد.
 
مرجع : مهر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما