تاریخ انتشار
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۰
۰
کد مطلب : ۳۴۱۵۱
در قالب میزگرد هیأت پژوهی؛

الگوی حفظ وحدت اسلامی در مراسمات دینی بررسی می شود

الگوی حفظ وحدت اسلامی در مراسمات دینی بررسی می شود
به همت جامعه ایمانی مشعر و با حضور حجت‌الاسلام‌ مهدی فرمانیان، رئیس دانشکده مذاهب دانشگاه ادیان ومذاهب و حجت‌الاسلام‌ مهدی مسائلی، پژوهشگر حوزه وحدت اسلامی، در قالب یک میزگرد به تبیین الگوی «حفظ وحدت اسلامی در مراسمات دینی» در قالب یازدهمین «نشست هیأت‌پژوهی» پرداخته خواهد شد.
در این نشست به تبین جایگاه هیأت‌های مذهبی در حوزه وحدت اسلامی، تبیین قواعد و ملاک وحدت در مراسمات دینی و همچنین تبیین الگوی علمی حفظ وحدت در مراسمات هیأت پرداخته می شود.
نشست‌های هیأت‌پژوهی به همت جامعه ایمانی مشعر و با هدف نگاهِ عمیق به پدیده هیأت و بررسی ابعاد مختلف آن و همچنین در راستای ارج نهادن به تلاش‌های علمی اندیشمندان، طلاب و دانشجویان در حوزه‌های گوناگونِ مرتبط با هیأت برگزار می‌شود.
موضوع این نشست‌ها، «هیأت» با تمامی جوانب و ابعاد و زوایا است. مدیریت هیأت، ستایشگری، منبر، اقتصاد هیأت، فقه هیأت،  تاریخ هیات، هنر هیأت و رسانه هیأت بخشی از موضوعات کلانِ نشست‌های هیأت‌پژوهی است. قالب و روش برگزاری نشست‌ها نیز به ارائه و سخنرانی محدود نخواهد بود و گستره‌ای از رونمایی از کتاب، گفت‌گو و میزگرد تا بازخوانی تحلیل، تجربه‌پژوهی، تاریخ شفاهی، ایده‌پردازی، آینده‌پژوهی و... را در بر خواهد گرفت.
این نشست ساعت ۱۵ روز سه‌شنبه ۱۳ آذرماه ۹۷ در قم، بلوار شهید صدوقی، ابتدای بلوار فردوسی، ساختمان خاتم برگزار می‌شود.
 
مرجع : مهر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما