تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۴
۰
کد مطلب : ۳۴۰۲۳
‌رئیس دانشکده ادیان در قم:

تقریب مذاهب و گفت‌وگوی ادیان مانع از افراطی‌گری و خشونت است

تقریب مذاهب و گفت‌وگوی ادیان مانع از افراطی‌گری و خشونت است
احمدرضا مفتاح در نشست خبری در سالن جلسات امام موسی صدر دانشگاه ادیان و مذاهب اسلامی در خصوص برگزاری نشست تخصصی خدامحوری در ادیان با تاکید بر آموزه های رضوی عنوان کرد: دانشگاه ادیان و مذاهب در کنار فعالیت های آکادمیک و علمی رویکرد گفت و گو میان ادیان و تقریب مذاهب را دنبال می کند.
وی تصریح کرد: برگزاری چنین نشست‌هایی می تواند قلوب پیروان ادیان را به هم نزدیک کند، اسلام گفت و گو و تمرکز بر مشترکات بین ادیان را بهترین راه برای رسیدن به حقایق می داند و در این میان امامان معصوم(ع) و بزرگان دین نیز بر گفت و گوی ادیان برخاسته از تمدن اصیل اسلامی در نشر معارف تاکید داشته اند.
مفتاح بیان کرد: نشست تخصصی گفت‌وگوی ادیان با موضوع خدامحوری در دانشگاه ادیان و مذاهب چهارشنبه در دانشگاه ادیان و مذاهب برگزار می شود و در آن 10 مقاله بررسی می شود.
وی اظهار کرد: نخستین همایش بین المللی امام رضا(ع) و گفت و گوی ادیان 9 و 10 بهمن ماه در مشهد مقدس برگزار می شود.
رئیس دانشکده ادیان خاطرنشان کرد: گفت و گو بین ادیان نشان می دهد می توان بدون جانبداری و توهین و در فضایی باز و در موقعیتی برابر به گفت و گو و مناظره پرداخت.
وی در مورد پیش نشست تخصصی خدامحوری در ادیان با تاکید بر آموزه های رضوی که 23 آبان ماه در قم برگزار می شود گفت: رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب و حجت السلام بی آزار شیرازی مسئول کمیسیون و حجت‌الاسلام تسخیری رئیس مرکز گفت و گوی ادیان در این پیش نشست به گفت و گو می پردازند.
مفتاح عنوان کرد: همچنین از دیگر کارشناسان علمی این نشست تخصصی حجت الاسلام مسجد جامعه ای مشاور ارشد دانشگاه و آرش آقایی نماینده کلیمیان ایران و همچنین سید حسن اسلامی و مهراب صادق‌نیا و الهی‌منش از اعضای هیات علمی دانشگاه هستند.
در ادامه حجت الاسلام سید محمد امیر طباطبایی مدیر اجرایی همایش بین المللی امام رضا(ع) و گفت و گوی ادیان بیان کرد: 8 پیش نشست برای همایش امام رضا(ع) و گفت و گوی ادیان در نظر گرفته شده که تاکنون سه نشست برگزار شده است.
وی تصریح کرد: بیش از 200 مقاله به همایش رسیده است که در بهمن ماه در مشهد مقدس مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.
حجت الاسلام سید طباطبایی خاطرنشان کرد: از اهداف اصلی برگزاری همایش امام رضا(ع) و گفت‌وگوی ادیان معرفی مشهد مقدس به‌عنوان قطب علمی کشور است.
 
مرجع : ایسنا
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما