تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۶
۰
کد مطلب : ۳۴۰۰۹

دهمین همایش بین‌المللی سیره علوی فراخوان داد

دهمین همایش بین‌المللی سیره علوی فراخوان داد
رضا زینی‌وند گفت: بی هیچ تردیدی امروز بیش از هر زمان دیگری برای ادارۀ کشور نیازمند بهره‌مندی درست و صحیح از سیرۀ مولای متقیان علی (ع) هستیم.
وی اظهار داشت: امسال نیز دانشگاه لرستان میزبان برگزاری همایش بین‌المللی سیرۀ علوی خواهد بود که با حضور گسترده اندیشمندان، علما، اساتید، دانشجویان و طلاب کشورهای اسلامی با موضوع امام علی (ع) اقتصاد و جامعه در هفتم اسفندماه امسال برگزار خواهد شد.
زینی‌وند محورهای این همایش را اقتصاد مقاومتی و خوداتکایی در سیرۀ امام علی (ع)، مؤلفه‌های نظام اقتصادی در سیرۀ علوی، عدالت اجتماعی و عدالت افتصادی از منظر امام علی (ع)، پیامدهای ربا در نظام اقتصادی از منظر امام علی (ع)، احتکار در فقه اسلامی و سیرۀ علوی، روش‌های ایجاد امنیت اقتصادی در مبارزه با مفاسد اقتصادی، راه‌های بهبود فضای کسب و کار در سیره امام علی (ع)، تشویق به تولید و حمایت از تولیدکنندگان در سیره امام علی (ع) عنوان کرد.
به گفته وی اخلاق تجارت، بازار و کسب و کار در سیرۀ امام علی (ع)، مبارزه با فساد اقتصادی در سیرۀ امام علی (ع)، سیاست نظارت و بازرسی (پنهان و پیدا) در بازار جهت جلوگیری از مفاسد اقتصادی و اداری، شیوه‌های مبارزه با فساد در سیرۀ علوی از دیگر محورهای بخش اقتصاد این همایش هستند.
دبیر اجرایی دهمین همایش بین‌المللی سیره علوی گفت: در بخش جامعه نیز اعتدال، اخلاق، ایمان و معنویت در سیرۀ علوی، صیانت از اعتقادات و اخلاقیات جامعه از منظر امام علی (ع)، رعایت حقوق متقابل دولت و ملت در سیرۀ امام علی (ع)، آزادی های سیاسی ، اجتماعی و اعتقادی از منظر امام علی (ع)، روابط دولت اسلامی با سایر دولت ها از دیدگاه امام علی (ع)، آسیب‌های اجتماعی و راه‌های مقابله با آن محورهای این همایش هستند.
زینی‌وند مدیریت استراتژیک (استراتژی مقابله و جهاد)، فرهنگ کار و کار جهادی در سیرۀ امام علی (ع)، کیفیت مقابله و مدیریت بحران اجتماعی در سیرۀ علوی (ع)، انتقادپذیری حاکمان و ضرورت نقد مدیران، شیوه‌های حل اختلاف قوا و مدیران و برخورد با عوامل اختلاف، ارتقا و اصلاح فرهنگ عمومی جامعه از منظر امام علی (ع) نیز را دیگر محورهای همایش عنوان کرد.
این همایش در پایگاه استنادی جهان اسلام نیز به ثبت رسیده و اساتید، دانشجویان و طلاب و سایر علاقه‌مندان در سراسر کشور ایران اسلامی و سراسر دنیا می‌توانند مقالات و آثار خود را به دبیرخانه همایش به نشانی لرستان، خرم آباد، کیلومتر5 جاده تهران، سازمان مرکزی دانشگاه لرستان، طبقه 3، اداره چاپ و نشر و یا به نشانی اینترنتی www.Sirehalavi.ir و پست الکترونیکی Iu.ac.ir @ Sirehalavi ارسال کنند.
اولین همایش سیره علوی نیز با حضور پژوهشگران و اندیشمندان مسلمان از کشورهای آرژانتین، افغانستان، پاکستان، هند، مراکش، یمن، لبنان و تایلند در دانشگاه لرستان برگزار شد.
مرجع : ایرنا
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما