تاریخ انتشار
دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۸
۰
کد مطلب : ۳۳۸۵۰

همراهی زائران اربعین با نمایش «رهسپار خیمه ها»

همراهی زائران اربعین با نمایش «رهسپار خیمه ها»
مصطفی بوعذار گفت: نمایش خیابانی و میدانی «رهسپار خیمه ها» برای چهارمین سال پیاپی در مسیر پیاده روی زائران حرم حسین(ع) و شیفتگان فرهنگ عاشورایی اجرا می شود.
بوعذار با بیان آنکه آغاز این نمایش در پایانه مرزی چزابه به عنوان نقطه صفر حرکت زائران حضرت امام حسین(ع) به مناسبت اربعین حسینی پیش بینی شده است تاکید کرد این نمایش از دوم آبان ماه و در طول مسیر پیاده روی حسینی اجرای خود را از چزابه آغاز خواهد کرد و در نهایت هفتم آبان ماه اجرای پایانی در شهر کربلا برای زائران انجام می شود.
سرپرست گروه نمایشی «تئاتر آیین مردم» با ذکر این نکته که امسال نیز از حمایت موسسه بین المللی تقریب ادیان، همراهی اداره کل هنرهای نمایشی بنیاد شهید و امور ایثارگران و کانون تئاتر دینی اداره کل هنرهای نمایشی وزارت ارشاد برخوردار هستیم یادآورد شد: این اثر در دو نوبت صبح و یک نوبت بعد از ظهر در طول این روزها اجرا خواهد شد.
بوعذار درباره شیوه اجرای این اثر نمایشی برای زائران اربعین حسینی گفت: «رهسپار خیمه ها» آمیزه ای از عناصر هنر تعزیه به همراه موسیقی سوگواری مردمان جنوب است که با هنرمندی هنرمندان شناخته شده استان خوزستان اجرا می شود و در کنار نگاه به مفاهیم عاشورایی، مضامینی چون شهدای مدافع حرم را نیز در طول روایت خود به مخاطبان عرضه می کند.
نمایش «رهسپار خیمه ها» از سال 1393 به شکلی مستمر در یادمان های راهیان نور و رویدادهای مختلف هنری کشور اجرا شده و در شکل اجراهای بین المللی نیز تجربه اجرا در کشورهای ارمنستان، نروژ و ترکیه را پشت سر گذاشته است.
فراهنگ**9266**
مرجع : ایرنا
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما