تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۳
۰
کد مطلب : ۳۳۷۵۷

افزایش کمّی و کیفی موکب ها در سامرا

افزایش کمّی و کیفی موکب ها در سامرا
جمشید گودرزی قائم مقام رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات در امور اربعین با اشاره به افزایش تعداد متقاضیان برپایی موکب‌های اربعین در سال جاری، اظهار داشت: با توجه به سقف تعهدات در تفاهم‌نامه اربعین و آمار بالای متقاضیان برپایی موکب، شرایط برای صدور ویزای خادمان موکب‌ها سخت شده است.
او با بیان اینکه بر اساس تفاهم‌نامه اربعین به اعضا و خادمان موکب‌ها ویزای رایگان داده می‌شود، افزود: امسال به ۴۰ هزار نفر از اعضای موکب‌ها ویزا داده می‌شود که این تعداد به نسبت تعهدات و سقف خدماتی که ارائه می‌شود و همچنین تعداد متقاضیان کم است.
قائم مقام رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات در امور اربعین با اشاره به برپایی موکب‌های اربعین در شهرهای مقدس عراق، گفت: ما تقریبا یک هزار موکب بین مسیرها و شهرهای مقدس عراق داریم که هر موکب بر اساس امکانات یا خدمات‌دهی مساحت متعددی در اختیار دارد. همچنین امسال در سامرا هم موکب‌ها از نظر کمیت و کیفیت بیشتر می‌شود و سقف اسکان و پذیرایی ارتقا خواهد یافت.
او از برپایی بیش از یک هزار موکب در داخل کشور خبر داد و افزود: در ورودی مرزهایی که زائران خارجی برای سفر اربعین به کشور وارد می‌شوند، مثل میرجاوه و شمال غرب که پذیرای زائران خارجی است، در مسیر جاده‌ها و محل عبور زائران اربعین و همچنین مرزهای سه گانه (مهران، چذابه و شلمچه) موکب‌هایی پیش‌بینی شده است که ما آمادگی لازم برای بازگشایی مرز خسروی را نی داریم و موکب‌هایی برای قرارگیری در این مرز تدارک دیده‌ایم.
گودرزی با توصیه‌ای به موکب‌داران، خاطر نشان کرد: به خادمان موکب اربعین در جلسات حضوری و کلاس‌های آموزشی توصیه کردیم که ضمن رعایت سیاست‌های ستاد اربعین مبنی بر حفظ وحدت جهان اسلام به ویژه ملت‌های مسلمان و شیعیان سایر کشورها، به فرهنگ و رسوم عراق احترام بگذارند و قوانین این کشور را رعایت کنند.
او با بیان اینکه موکب‌داران باید ملاک فعالیت خود را خدمت به زائران حسینی از هر نژاد و فرهنگ بدانند، گفت: امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و میزبانی خوب مردم عراق شاهد برپایی حماسه عظیم پیاده‌روی اربعین حسینی باشیم.
ارسال تجهیزات و امکانات موکب‌ها آغاز شده است و موکب‌های اربعین حسینی از ۲۸ مهرماه تا ۱۱ آبان‌ماه برپا می‌شود.
 
مرجع : شفقنا
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما