تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۸
۰
کد مطلب : ۳۳۷۴۳
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان:

خادمان موکب‌ها مروج اخلاق اسلامی باشند/ کربلا دانشگاه عظیم فرهنگی

خادمان موکب‌ها مروج اخلاق اسلامی باشند/ کربلا دانشگاه عظیم فرهنگی
حجت‌الاسلام علی شکری پیش‌ازظهر یکشنبه در جمع متصدیان و خادمان موکب‌های اربعین استان سمنان در حاشیه نشست ستاد اربعین و کمیته فرهنگی این ستاد، ضمن بیان اینکه اهمیت برگزاری مراسم اربعین حسینی(ع) بر هیچ‌کس پوشیده نیست چرا این راهپیمایی، بزرگ‌ترین گردهمایی مذهبی محسوب می‌شود، تأکید کرد: معتقد هستیم که زیارت اربعین نشانه افراد مومن است و کسانی که پایداری‌شان در راه شهادت و مصیبت اباعبدالله(ع) بیش از سایر افراد محسوب می‌شود چراکه در اربعین شرکت و به ساحت مقدس این امام بزرگوار ادای احترام می‌کنند.
وی بابیان اینکه خدمت‌رسانی به زائران نیز دارای اهمیتی بسزا است که موکب داران از اجر معنوی آن به‌خوبی برخوردار می‌شوند، ادامه داد: هرچقدر معرفت مسلمانان نسبت به اهل‌بیت (ع) و سالار شهیدان بیشتر باشد به همان میزان کیفیت عزاداری‌ها مطلوب‌تر خواهد بود.
کربلا دانشگاه عظیم فرهنگی
رئیس کمیته فرهنگی و آموزش ستاد اربعین استان سمنان خطاب به مداحان و مسئولان موکب‌ها، خاطرنشان کرد: کربلا یک دانشگاه عظیم است که شاگردان آن نه‌تنها شیعیان آن زمان، بلکه تمام شیعیان در طول تاریخ‌اند و شما پیر غلامان نیز در نقش معلمانی دلسوز در ترویج این واقعه در جامعه می‌کوشید که این امر ستودنی است.
شکری بابیان اینکه گرامیداشت وزنده نگه‌داشتن اربعین سالار شهیدان حضرت حسین بن علی (ع) در میان شیعیان آن حضرت از اهمیت و ارزش ویژه‌ای برخوردار است، تأکید کرد: اربعین فرصتی است تا ما به جوانانمان نیز حب اهل‌بیت(ع) را بیاموزیم.
وی بیان داشت: شاید مهم‌ترین پیام اربعین این باشد که انسان خود را برای سفر آخرت آماده کند آن‌هم با کوله باری سبک، چراکه انسان هرچه کوله بارش سنگین‌تر باشد سخت‌تر حرکت می‌کند.
ضرورت تقویت هماهنگی بین‌بخشی برای اطلاع‌رسانی مطلوب رویداد اربعین
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان در دیگر بخش سخنان خود، ضمن بیان اینکه در پیاده‌روی اربعین همه باهم متحد و یکپارچه بوده و فرقی ندارد که از چه قومیت، رنگ و نژادی هستند و در طول این سفر همه در کنار هم زندگی می‌کنند، بیان کرد: موکب داران می‌بایست تمام تلاش خود را برای خدمت بیشتر به زائرین پیاده اربعین حسینی انجام دهند چراکه خادمان دستگاه امام حسین(ع)، انسان‌هایی بزرگ و مایه مباهات جامعه هستند.
شکری همچنین خواستار تقویت هماهنگی بین‌بخشی برای اطلاع‌رسانی مطلوب و آموزش همگانی، رعایت مباحث بهداشتی و خصوصا مسائل زیست محیطی در راستای استفاده از ظروف یک‌بار مصرف و ... شد و تصریح کرد: باید از تمام ظرفیت دستگاه‌های فرهنگی و اجرایی در آموزش‌ سفر اربعین استفاده شود تا زائران درباره نحوه مراقبت‌های لازم در سفر آشنایی کاما داشته باشند.
وی از موکب‌داران خواست تا زائران را نسبت به مراقبت از اموال خود راهنمایی کنند و تصریح کرد: احترام به مردم عراق به عنوان میزبان باید به صورت ویژه رعایت شود.
 
مرجع : مهر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما