تاریخ انتشار
چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۲
۰
کد مطلب : ۳۳۷۰۵
بنیاد ایرانشناسی برگزار می کند؛

همایش بین‌المللی «اربعین میراث معنوی مشترک ملل جهان اسلام»

همایش بین‌المللی «اربعین میراث معنوی مشترک ملل جهان اسلام»
هدف از برگزاری همایش بین‌المللی «اربعین میراث معنوی مشترک ملل جهان اسلام»  آگاهی‌افزایی جامعه بشری نسبت به این میراث ارزشمند معنوی فرامرزی و جهانی‌سازی این میراث نبویِ سمبل آزادگی و صیانت از حقوق بشر و شعائر متعالی حسینی است.
در این همایش که روز دوشنبه ۲۳ مهرماه ۹۷ از ساعت ۹ تا ۱۲ صبح در تالار محتشم بنیاد ایرانشناسی، با حضور جمعی از پژوهشگران و متخصصان حوزوی، میراث فرهنگی ناملموس و فرهنگ و هویت اسلامی برگزار خواهد شد، سخنرانان به شرح ذیل به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت:
۱-  «ژانت بلیک»، رئیس مرکز مطالعات حفاظت از میراث ناملموس آسیای مرکزی و غربی یونسکو و دکتر آتوسا مؤمنی، عضو متخصص حفاظت از میراث ناملموس یونسکو و مشاور معاون اول رئیس جمهور در حوزة حفاظت از میراث روستایی و سرمایه‌های بین نسلی ناملموس: «اربعین پدیده‌ای مرزنورد و آیینی ماندگار و مزین به صور پنجگانة ‌جهانی میراث فرهنگی ناملموس».
۲- شیدا مهنام، رئیس ادارة امور اجتماعی و جوانان کمیسیون ملی یونسکو: «اربعین متضمن وفاق اجتماعی و ارمغان‌آور صلح میان اقوام و ملتها».
۳- حسن بلخاری، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی ایران: «اربعین و هنرهای اجرایی جاری و ساری در آن».
۴-  عبدالهادی فقهی‌زاده، معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: «اربعین مقوم و مروج فرهنگ و هویت فراگیر اسلامی».
۵-  لاله افتخاری، مسئول شورای راهبردی بانوان و معاون بانوان کمیته فرهنگی آموزش اربعین: «اربعین و نقش آن در انتقال فرامرزی بین نسلی فرهنگ و هویت اسلامی».
۶- حامد فروزان، سرپرست معاونت پژوهشی بنیاد ایرانشناسی: «واکاوی نقش پیاده‌روی اربعین در تحکیم هویت اسلامی».
علاقه‌مندان به شرکت در این همایش می‌توانند به  تهران، خیابان شیخ بهایی جنوبی، خیابان ایرانشناسی،  شهرک والفجر، بنیاد ایرانشناسی مراجعه کنند.
 
مرجع : مهر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما