تاریخ انتشار
يکشنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۲
۰
کد مطلب : ۳۳۴۴۷
تدارک تماشاخانه های کشور به مناسبت عاشورا

هشتمین دوره تئاتر صاحبدلان در شهر تهران با دو بخش میدانی و صحنه‌ای و شامل ۱۷ مجلس تعزیه و ۲ اجرای صحنه‌ای در ایام محرم و صفر برگزار می‌شود.

هنرهای نمایشی میزبان 17 مجلس تعزیه در ایام ماه محرم
همزمان با فرارسیدن ایام عاشورا و ماه محرم و صفر مرکز هنرهای نمایشی به عنوان بانی اصلی تئاتر در کشور برنامه های ویژه ای را برا این ایام مبارک ترتیب داده است.

اداره کل هنر‌های نمایشی در ماه‌های محرم و صفر هشتمین دوره ویژه برنامه‌های تئاتر صاحبدلان و اجرا‌های مجالس تعزیه به مناسبت سوگواری سالار شهیدان امام حسین (ع) را برگزار می‌کند.

هشتمین دوره تئاتر صاحبدلان در شهر تهران با دو بخش میدانی و صحنه‌ای و شامل ۱۷ مجلس تعزیه و ۲ اجرای صحنه‌ای در ایام محرم و صفر برگزار می‌شود.

از سه شنبه ۲۰ شهریور همزمان با اول محرم و تا ۲۹ شهریور مطابق با دهم محرم، یازده مجلس تعزیه به سرپرستی "احمد عزیزی" از پیشکسوتان تعزیه کشور در محوطه مجموعه تئاتر شهر برپا خواهد شد که به ترتیب شامل موارد زیر است که اجرای این مجالس پس از اذان مغرب و عشا در فضای باز مجموعه تئاتر شهر خواهد بود.

۱- شب اول تعزیه شاهچراغ

۲- شب دوم تعزیه مسلم بن عقیل

۳- شب سوم تعزیه دو طفلان حضرت زینب (س) و وهب نصرانی

۴- شب چهارم تعزیه دو طفلان مسلم

۵- شب پنجم تعزیه حضرت علی اکبر (ع)

۶- شب ششم تعزیه حر بن ریاحی

۷- شب هفتم تعزیه حضرت قاسم (ع)

۸- شب هشتم تعزیه حضرت عباس (ع)

۹- شب نهم تعزیه شهادت امام حسین (ع)

۱۰- شب دهم تعزیه بازار شام و شهادت حضرت رقیه (س)

در همین ایام نیز دو نمایش صحنه‌ای در قالب تئاتر صاحبدلان در پلاتو اجرا مجموعه تئاتر شهر به صحنه می‌رود.

نمایش "به آسمان نگاه کن" به کارگردانی شهاب راحله و نمایش "یک شاخه گل سرخ" به کارگردانی حسین عالم بخش دو نمایشی هستند که اجرای خود را همزمان با ماه‌های محرم و صفر آغاز می‌کنند.

از ۱۲ آبان (۲۴ صفر) نیز ۶ مجلس تعزیه دیگر نیز با سرپرستی "علاءالدین قاسمی" از پیشکسوتان تعزیه کشور در فضای باز مجموعه تئاتر شهر برپا می‌شود:

۱- مجلس فضل و فتاح (۲۴ صفر ۱۲ آبان ماه)

۲- مجلس متوکل عباسی (۱۳ آبان)

۳- مجلس قانیای فرنگ (۱۴ آبان)

۴- مجلس حضرت علی اکبر (ع) (۱۵ آبان)

۵- مجلس حضرت قاسم (ع) (۱۶ آبان)

۶- مجلس امام حسن (ع) (۱۷ آبان)

لازم به ذکر است که در استان‌های کشور ۲۰ نمایش صحنه‌ای در قالب تئاتر صاحبدلان به اجرا خواهد رسید که اسامی آن‌ها متعاقبا اعلام خواهد شد.
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما