تاریخ انتشار
شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۳
۰
کد مطلب : ۳۳۲۹۷

زمزمه دعای کمیل با نوای حاج مهدی سماواتی در جوار کعبه

زمزمه دعای کمیل با نوای حاج مهدی سماواتی در جوار کعبه
مراسم روحبخش دعای کمیل پنج شنبه شب در هتل های محل اسکان کاروان های حجاج کشورمان با حضور پرشور زائران ایرانی در جوار خانه کعبه برگزار شد.

هزاران زائر ایرانی در شب ابرازبندگی به درگاه پروردگار کریم در فضایی معنوی ندای؛ یا غیاث المستغیثین سرداده و فرازهای دعای پرفیض کمیل را در هتل های محل استقرار کاروان های حجاج کشورمان با هم زمزمه کردند.
حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی قاضی عسکر نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی در ابتدای مراسم دعای کمیل در هتل هالیدی ان در جمع زائران ایرانی درباره جایگاه پیامبر اکرم و حضرت ابراهیم خلیل بعنوان دو الگوی برجسته برای مسلمانان نام برد.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت تصریح کرد: پایه ریزی و اساس دین حنیف از زمان ابراهیم(ع) صورت گرفته و اسلام مجسم در وجود پیامبر و اخلاق و رفتار ایشان متجلی است .
در پایان سخنان سرپرست حجاج ایرانی ، حاج مهدی سماواتی ضمن قرائت دعای پرفیض کمیل؛ به مدیحه سرایی و روضه خوانی پرداخت.
گفتنی است علاوه بر مراسم اصلی که با حضور سرپرست حجاج ایرانی و رئیس سازمان حج و زیارت در هتل هالیدی ان در مکه مکرمه برگزار شد؛ در آیین های مشابه دیگری در سه هتل «ویولت، جدوی صدقی، میزاب السابق» دعای کمیل به صورت متمرکز با حضور پرشور حجاج کشورمان قرائت شد و مومنان ندای یا سریع الرضا سر دادند.
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما