تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۲
۰
کد مطلب : ۳۳۱۷۳

گردهمایی مداحان وشاعران در کاشان

گردهمایی مداحان وشاعران در کاشان
حجت الاسلام محمدرضا اسلامی تبار در گردهمایی مداحان و شاعران اهل بیت در مسجد کرسی کاشان اظهارداشت: مداحان و شاعرانی که در رثای اهل بیت عصمت و طهارت فعالیّت می‌کنند باید این نعمت بزرگ و توفیق بزرگ الهی را قدر بدانند و تمام تلاش خود را درمعرفی هر چه بهتر اهل بیت بکار گیرند.
امام جمعه موقت شهرستان گفت: یکی از ویژگیهای بارز یک مداح و شاعر اهل بیت اخلاص است و گرفتن مَبلغ توسط مداحان وشاعران اهل بیت هیچ منافاتی با اخلاص ندارد حتّی در زمان امام صادق (ع) شاعران خدمت ایشان رسیدند و در مورد مَبالغی که مردم در اِزای کارشان به آنها پرداخت می‌کردند سوال کردند و حضرت در پاسخ فرمودند: گرفتن مَبلغ در اِزای  شاعری بلامانع است.
اسلامی تبار افزود: مداحی  و شاعری و مرثیه سرایی یک هنر بزرگ است، و مداحان و شاعران ما باید در این راه به تبلیغ ویژه دین اسلام بپردازند، ونهایت استفاده را برای هدایت مردم دراین راه انجام دهند و همچنین باید  توجه داشت که این هُنر خود را به روز کنید و در انتخاب موضوعات دقت لازم را بکار ببرید.
استاد حوزه ابرازداشت: درعصر حاضر دشمنان اسلام به تبلیغ بی حجابی ،بی حیایی ، و دین گریزی  پرداخته اند و خصوصا در فضاهای مجازی ذهن جوانان ما را تحت تاثیر قرار داده اند ، ومداحان وشاعران عزیز ما نیز باید بر ضد تبلیغات دشمن ،مدح و شعر بگویند و به این وسیله  در جامعه روشنگری کنند.
وی افزود: ما امروزه هرچه داریم به برکت شهدا و خون شهدا و اهل بیت عصمت و طهارت میباشد و مدّاحان و شاعران عزیز ما باید از این نکات غافل نشوند و نکته بعدی حق النّاس ویاد مرگ و قیام است که باید این نکته نیز در مداحی ها مد نظر گرفته شود.
اسلامی تبار  درمورد احوالات انسانها در قیامت گفت : شفاعت ائمه عصمت و طهارت شامل انسانها می‌شود ولی اگر انسانی در قیامت بصورت حیوان محشور شود دیگر شامل شفاعت نمی‌ شود ، مثلا انسانی که در دنیا با زبانش مردم را آزار میداده بصورت عقرب و انسانی که مردم را فریب میداده بصورت روباه ، و همچنین مرد بی غیرت بصورت خوک محشور می‌شود.
وی درپایان گفت: امام صادق (ع) چندین چیز را که دشمنان درصدد نابودی آن بودند را سعی کردند زنده نگه دارند. غدیر، فاطمیه، عاشورا، مهدویت، این موضوعات مهمّ هستند که مدّاحان عزیز باید سعی کنند این ها را رواج بیشتری دهند، وتوطئه های دشمن راخنثی سازند.
 
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما