تاریخ انتشار
يکشنبه ۱۷ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۱
۰
کد مطلب : ۳۳۱۴۹

برپایی موکب در تمامی شهرهای مقدسه عراق

برپایی موکب در تمامی شهرهای مقدسه عراق
حسن پلارک رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات که برای حضور در همایش دو روزه مدیران و معاونان 31 استان این ستاد به کربلا سفر کرده بود پیش از بازگشت به ایران گفت: الحمدلله این بار نیز همچون گذشته تعامل بسیار خوبی بین مسؤولان برگزاری آیین ملکوتی اربعین حسینی برقرار است و امیدوارم شاهد برگزاری همایش جهانی اربعین حسینی بدون کمترین مشکلی برای زائران باشیم.

وی افزود: در این نشست که با حضور نماینده ولی‌فقیه در عراق، سفیر جمهوری اسلامی در عراق و سرکنسول ایران در کربلا برگزار شد، پیرامون بررسی برخی مشکلات اربعین سال گذشته و رفع نواقص احتمالی بحث و تبادل نظر شد.

پلارک با بیان اینکه از دیگر بحث‌های این نشست اختصاص به برخی پیشنهادهای زائران اربعین و ارائه راهکارهای مناسب داشت، گفت: جلوگیری از هرگونه اسراف و برپایی موکب‌ها در یک مسیر نزدیک بهم از جمله مواردی بود که مورد گفت‌وگوی طرفین همایش قرار گرفت.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات با اشاره به ایجاد آمادگی برای استقرار آمایش و سرزمینی موکب‌ها از سوی ستاد مرکزی اربعین، گفت: با توجه به اینکه زائران ایرانی برخلاف برادران عراقی آیین اربعین را در آن ایام خاص در تمام شهرهای مقدسه می‌دانند، هدایت تعدادی از موکب‌ها به دیگر شهرهای مقدسه برای ارائه خدمات به زائران مورد تأکید قرار گرفت.

وی افزود: برهمین اساس از برخی موکب‌داران خواسته‌ایم امادگی برای ارائه خدمات در دیگر شهرهای مقدسه را نیز در برنامه‌های خود داشته باشند که این امر در اربعین امسال محقق می‌شود.
 
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما