تاریخ انتشار
دوشنبه ۱۱ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۷
۰
کد مطلب : ۳۳۱۲۰

اجازه ندهید کاروان‌های غیرمجاز به عتبات بروند

اجازه ندهید کاروان‌های غیرمجاز به عتبات بروند
حمید محمدی رئیس سازمان حج و زیارت و سردار هادی شیرزاد رئیس پلیس اینترپل کشور با یکدیگر دیدار و در خصوص مسائل جاری حج تمتع و عتبات عالیات گفت‌وگو و تبادل نظر کردند که در این دیدار رئیس سازمان حج و زیارت بخش‌هایی از دغدغه‌های زائران عتبات عالیات و حج تمتع را مورد توجه قرار داد.

رئیس پلیس اینترپل کشور نیز پیشنهاداتی را به منظور کم کردن دغدغه زائران در حج تمتع ۹۷ در راستای صیانت از حقوق زائران در امور بین‌المللی بر اساس کنوانسیون ۳۵ وین، به رئیس سازمان حج و زیارت ارائه داد.

همچنین مقرر شد تا تفاهم نامه‌ای بین پلیس اینترپل کشور و سازمان حج و زیارت در خصوص مسائل مطرح شده، منعقد شود.

پس از آن رئیس سازمان حج و زیارت در این دیدار صمیمانه بر همکاری مستمر سازمان حج و زیارت و پلیس اینترپل کشور در راستای صیانت از حقوق زائران حج تمتع و عتبات عالیات تأکید کرد.

محمدی با اشاره به برگزاری حج مطلوب و در کمال آرامش سال ۹۶ خاطر نشان کرد: در توافقنامه ای که برای حج امسال بین دو کشور امضا شده، نیز بر امنیت و عزت حجاج، همانند حج گذشته تأکید شده است.

رئیس سازمان حج و زیارت تصریح کرد: قطعا پلیس اینترپل نیز از طریق سازوکار بین‌المللی، نقشی اساسی در صیانت از زائران خواهد داشت.

محمدی همچنین به موضوع عتبات و تردد کاروان‌های غیرمجاز اشاره کرد و گفت: ورود مجموعه‌های غیرمجاز که اکثرا با هدف کسب منافع مادی وارد این عرصه شده‌اند، در سالهای اخیر آسیب‌های زیادی را به دنبال داشته‌اند که امیدواریم همکاری‌های میان سازمان حج و زیارت و پلیس اینترپل کشور در راستای اجرای قانون در این حوزه نیز اثرگذار باشد و اجازه تردد این کاروان‌ها گرفته شود.

در ادامه سردار هادی شیرزاد رئیس پلیس اینترپل کشور نیز ضمن حمایت همه جانبه از سازمان حج و زیارت و زائران کشورمان گفت: ما نیز در حفظ و صیانت از حقوق زائران کشورمان تلاش‌های لازم را انجام خواهیم داد.
 
مرجع : فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما