تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۹
۰
کد مطلب : ۳۳۰۵۴

انتقاد تند عضو جامعه روحانیت مبارز از میثم مطیعی

انتقاد تند عضو جامعه روحانیت مبارز از میثم مطیعی
حجت الاسلام والمسلمین سيدرضا اكرمي، عضو جامعه روحانيت مبارز به شعرخوانی ميثم مطيعي در نماز عید فطر واكنش نشان داد.
اين فعال سياسي اصولگرا گفت: «البته آقاي مطيعي مداح رسمي كشور نيست. پارسال قصيده‌اي خواند و امسال هم قصيده سياسي ديگري خوانده است. گهگاه در برخي از مجالس مثل ايام محرم بروز و ظهوري دارد ولي يك مداح حرفه‌اي و رسمي كشور نيست.»
اين عضو جامعه روحانيت مبارز علت پرداختن به نقد جناحي در تريبون‌هاي رسمي و ملي را نبود تحزب و تشكل در كشور دانسته و تشريح كرد: «من نمي‌پسندم كه در مناسبت‌هايي چون روز جشن عيد فطر به جاي گرامي داشتن عيد فطر و ماه مبارك رمضان رنگ و بوي سياسي به اين روز بدهيم و نقد سياسي مطرح كنيم. نقد و انتقاد خوب است اما جاي آن در نماز عيد فطر نيست. جاي آن دانشگاه و حوزه علميه و مراسم گروه‌ها و جريان‌هاي سياسي است. واقعا زيبنده نيست در روز عيد فطري كه همه بايد به اتحاد و وحدت بينديشيم، رنگ و بوي ديگري بدهيم. متاسفانه در كشور ما به دليل نبود تشكل و تحزب كه مسائل و نقدها را سيستماتيك مطرح كند، اين نوع گرفتاري‌هاي اينچنيني پيدا مي‌كنيم. گاهي مي‌بينيم در مجلس ختم، مراسم عيد فطر نقد و نظراتي بيان مي‌شود كه به خاطر نبود تشكل و تحزب قانوني و مدون است. بالاخره فضا آزاد است و هر كس هر چه دلش مي‌خواهد مي‌گويد. وقتي 20 روزنامه كشور را ارزيابي كنيم مي‌بينيم كه در برخي روزنامه‌ها بحث‌ها حالت جناحي و گروهي پيدا مي‌كند و منافع ملي آن طور كه بايد و شايد مورد توجه قرار نمي‌گيرد. مهم اين است كه در كشور به تشكل بها نمي‌دهيم و اين مشكلات و حاشيه‌ها پيش مي‌آيد.»
وي در مورد ضرورت انتخاب دقيق مداحان تصريح كرد: «انتخاب مداحان بسيار مساله مهمي است. نماز عيد فطر را رهبري اقامه مي‌كنند، بايد مهم بشماريم. اگر رهبري شركت نمي‌كردند، فرق داشت.»
مرجع : اعتماد
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما