تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۲
۰
کد مطلب : ۳۳۰۲۶

نمی‌توانیم زمان ازسرگیری عملیات عمره را تعیین کنیم

نمی‌توانیم زمان ازسرگیری عملیات عمره را تعیین کنیم
رئیس سازمان حج و زیارت به قانون عربستان برای اعزام زنان زیر ۴۵ سال به حج تمتع اشاره کرد و گفت: تاکنون چندین بار درخواست کرده‌ایم که محدودیت اعزام این افراد اصلاح شود.
به‌گزارش مهر، حمید محمدی در مورد تعیین تکلیف عمره گفت: چون شرایط لازم هنوز برای حضور زائران فراهم نشده به‌همین دلیل نمی‌توانیم زمان ازسرگیری عملیات عمره را تعیین کنیم اما شرایط را بررسی می‌کنیم و چنانچه امکان حضور وجود داشته باشد به عمره‌گزاران اعلام می‌شود. وی گفت: در حال حاضر ۶ میلیون نفر پشت نوبت اعزام به عمره مفرده هستند و فیش ثبت‌نام دارند. رئیس سازمان حج گفت: به متقاضیان عمره که دارای فیش ثبت‌نام هستند اعلام کرده‌ایم که می‌توانند یک فیش عمره را با دو فیش اعزام به عتبات عوض کنند که تعدادی نیز به سازمان حج بدین منظور مراجعه کرده‌اند.
محدودیت اعزام زنان زیر ۴۵ سال
محمدی در مورد قانون عربستان برای تشرف زنان زیر ۴۵ سال همراه با محرم گفت: طبق قانون عربستان هر خانم زیر ۴۵ سال که قصد تشرف به حج  دارد باید همراه یکی از محارم خود مثل پدر، همسر، پسر و برادر و سایر محارم به حج تمتع مشرف شود. 
وی تأکید کرد: چندین بار تاکنون از عربستان درخواست کرده‌ایم که این محدودیت برای حجاج ایران اصلاح شود. مدیر کل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت از اعزام ۵ هزار زائر در قالب کاروان‌های ارزان قیمت به عتبات عالیات خبر داد و گفت: هزینه سفر‌های ارزان قیمت حدود ۸۰۰ تا ۹۰۰ هزار تومان است و بیشتر ظرفیت این طرح به استان‌های کم برخوردار اختصاص یافته است.  به‌ گفته آقایی علاوه بر بسته سفر‌های ارزان قیمت، مبلغ ۵۰۰ هزار تومان وام نیز در نظر گرفته شده تا افراد کم بضاعت از این تسهیلات بهره‌مند شوند. سفر‌های ارزان قیمت عتبات عالیات از ۱۰ خرداد آغاز شده و همچنان ادامه دارد.
مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت تصریح کرد: خدماتی که به کاروان‌های سفر‌های ارزان قیمت ارائه می‌شود، کاملاً استاندارد و دارای پوشش امنیتی، بیمه‌ای، درمانی و بهداشتی است و از نظر تغذیه و سایر خدمات با بقیه کاروان‌ها تفاوتی ندارد.
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما