تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۶
۰
کد مطلب : ۳۲۹۱۱

هشتمین نشست هیات‌پژوهی برگزار می‌شود

هشتمین نشست هیات‌پژوهی برگزار می‌شود
به همت جامعه ایمانی مشعر بازخوانی تحلیلی کتاب «اصلاح ساختاری و غنی‌سازی محتوایی مراسم دینی» در قالب هشتمین «نشست هیأت‌پژوهی» برگزار خواهد شد.
در این کتاب، کوشیده شده است تا با روشی علمی اثربخش‌ترین و توانمندترین شیوه برگزاری در مناسبت‌ها و هیئت‌های مذهبی و شناخت مؤلفه‌ها و شاخص‌های الگوی اثربخش معرفی شود. کتاب در شش بخش تبیین شده است. این اثر پس از بیان کلیاتی به مطالعه و بررسی جهت‌گیری‌های منابع دینی ازجمله قرآن کریم و نهج‌البلاغه در موضوع موردنظر می‌پردازد؛ سپس از توانمندسازی اجتماع‌محور هیأت‌های مذهبی در سطح فردی و سازمانی مباحثی بیان می‌کند؛ آنگاه توضیحی از روش‌شناسی تحقیق را ارائه می‌دهد؛ در پایان خلاصه‌ای از مصاحبه و همچنین مؤلفه‌ها و ابعاد توانمندسازی هیأت‌های مذهبی از نگاه صاحب‌نظران را ذکر می‌کند.
در این نشست به شیوه و روش این تحقیق، مبانی نظری آن و تبیین دقیق مدل توانمندی هیأت‌های مذهبی و نقد و بررسی مدل پرداخته خواهد شد.
این نشست ساعت ۱۷ روز سه‌شنبه ۲۵ اردیبهشت ۹۷ با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر علیرضا قبادی، مؤلف کتاب و پژوهشگر حوزه جامعه‌شناسی در قم، بلوار شهید عطاران، خیابان شهید مفتح غربی، انتهای کوچه۱۵، پلاک۵ برگزار می‌شود.
نشست‌های هیأت‌پژوهی به همت جامعه ایمانی مشعر و با هدف نگاهِ عمیق به پدیده هیأت و بررسی ابعاد مختلف آن، و همچنین در راستای ارج نهادن به تلاش‌های علمی اندیشمندان، طلاب و دانشجویان در حوزه‌های گوناگونِ مرتبط با هیأت برگزار می‌شود.
موضوع این نشست‌ها، «هیأت» با تمامی جوانب و ابعاد و زوایا است. مدیریت هیأت، ستایشگری، منبر، اقتصاد هیأت، فقه هیأت، تاریخ هیأت، هنر هیأت و رسانه هیأت بخشی از موضوعات کلانِ نشست‌های هیأت‌پژوهی است. قالب و روش برگزاری نشست‌ها نیز به ارائه و سخنرانی محدود نخواهد بود و گستره‌ای از رونمایی از کتاب، گفت‌گو و میزگرد تا بازخوانی تحلیل، تجربه‌پژوهی، تاریخ شفاهی، ایده‌پردازی، آینده‌پژوهی و... را در بر خواهد گرفت.
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما