تاریخ انتشار
چهارشنبه ۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۱
۰
کد مطلب : ۳۲۴۰۰
حجت الاسلام والمسلمین خاموشی

سعی داریم سازمان تبلیغات ۲ را در فضای مجازی راه‌اندازی کنیم

سعی داریم سازمان تبلیغات ۲ را در فضای مجازی راه‌اندازی کنیم
حجت‌الاسلام سیدمهدی خاموشی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به این موضوع که یکی از رسالت‌های اصلی سازمان، تبلیغ حوزه دین است، گفت: ما در حوزه فرهنگ ایرانی، اسلامی، دانش، امور اجتماعی، فناوری نگاه محصولی داشته و سعی داریم در همه میدان‌ها وارد شویم، حتی ما وارد حوزه بازی‌ها، متون، صوت و مدیا نیز شده‌ایم و این حوزه‌ها را تولید فرهنگی اجتماعی می‌دانیم و در این قالب‌ها به تولید محتوای فضای مجازی می‌پردازیم که مؤسسه تبیان، ویکی فقه، مدرسه فقاهت کارکردهای جدید سازمان است.
وی افزود: اخیرا سعی داریم سازمان تبلیغات ۲ را در فضای مجازی راه‌اندازی کنیم و به حوزه تبلیغ در این فضا بپردازیم. برای مثال اگر مبلغان در فضای حقیقی به فعالیت می‌پردازند در فضای مجازی هم این روند را داشته باشند.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی تصریح کرد: ما به واسطه سازمان تبلیغات اسلامی ۲ قرار است برای رفع شبهات، ترویج دین، تبلیغ دین، برای بهینه فهم کردن دین، بهینه عرضه کردن دین به فعالیت بپردازیم که فعالیت‌های حقیقی و مجازی در کنار هم هم‌پوشانی داشته باشند و این روند را مدیریت کنند.
وی بیان کرد: سازمان تبلیغات اسلامی خوشبختانه نیروهای خوبی را برای تبلیغ و ترویج ساماندهی کرده است و ان‌شاءلله بتوانیم این روند را روز به روز گسترده‌تر کنیم.
حجت‌الاسلام خاموشی با اشاره به فعالیت مبلغان مجازی گفت: همه مبلغانی که در عرصه‌های مختلف کار تبیینی انجام می‌دهند، به یک تفکر و زیرکی در عصر حاضر رسیده‌اند مبنی بر اینکه نمی‌توان فضای مجازی را مدنظر قرار نداد. آنها به این نقطه رسیده‌اند که مخاطبان فضای مجازی چند برابر مخاطبان فضای حقیقی هستند. در فضای مجازی پروتکل نانوشته‌ای بنام فرد به فرد است یعنی فرد پیامش را می‌تواند به بی‌نهایت فرد برساند. خوشبختانه این تفکر در فضای حوزه‌های علمیه شکل گرفته و بنظر می‌رسد در این زمینه ارتقای خوبی یافته است.
وی بیان کرد: پاسخ به شبهات در فضای مجازی از سوی روحانیت ضربه کمی نیست و تک تک سربازان امام صادق(ع) در حوزه‌های علمیه این نقش را قائل شده‌اند و خود را تجهیز می‌کنند تا به نتایج مثبت دست یابند.
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما