تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۰
۰
کد مطلب : ۳۱۸۷۷

امسال ۳ میلیون زائر اربعین به کربلا اعزام می‌شوند

مسعود شوشتری، قائم مقام ستاد بازسازی عتبات عالیات روز گذشته ۲۰ تیر در همایش فعالان و خیران ستاد بازسازی عتبات عالیات شهر دیباج با بیان اینکه سال گذشته در مراسم اربعین حسینی ۶۸۰ موکب برپا شد که پیش‌بینی می‌شود امسال این تعداد به ۹۰۰ موکب افزایش پیدا کند، افزود: برای موکب‌داران اربعین حسینی پروانه صادر می‌شود که یکی از اهداف این طرح سازماندهی و ساماندهی موکب داران است که بتوانیم بر فعالیت آنان و  نحوه خدمات‌رسانی به زائران نظارت بهتری را داشته باشیم.
وی از اعزام سه میلیون زائر در اربعین حسینی سال جاری خبر داد و متذکر شد: ۸۰ میلیارد تومانی مردم خیر طی سال گذشته به بازسازی صحن و سرای حرمین مقدس و شریف در کربلا معلی کمک کرده‌اند.
شوشتری ادامه داد: این رقم در قالب کمک‌های نقدی و غیر نقدی بود که سال گذشته جمع‌آوری و به‌حساب ستاد مرکزی بازسازی عتبات عالیات واریز و در کارهای عمرانی هزینه شده است.
وی با اشاره به اینکه ستاد بازسازی عتبات عالیات کار اجرای ۱۵۰ پروژه کوچک و بزرگ را در کربلا بر عهده دارد افزود: طرح توسعه حرم امیر المومنین علی (ع) با عنوان شبستان و صحن حضرت زهرا(س) تا پایان سال جاری  تکمیل می شود که با اجرای کامل این طرح ۲۰ هزار مترمربع حرم امیر المومنین علی (ع) توسعه پیدا می کند.
قائم مقام ستاد بازسازی عتبات عالیات بابیان اینکه  همه افراد باید در ساخت‌وساز و توسعه حرم‌ها در کربلا معلی مشارکت کنند، اذعان کرد: ستادهای بازسازی عتبات عالیات در استان ها و شهرستان‌های کشور دارای نمایندگی و فعالیت هستند و در جذب کمک‌های مردمی به صورت خودجوش نقش مهم و تاثیرگذاری را ایفا کردند و مردم عاشق و دلباخته صحن و سرای اهل بیت (ع) با کمک‌های خود در بازسازی و توسعه حرم در کربلای معلی مشارکت کردند.
به گفته شوشتری همه هدف خادمان زائران در ستاد بازسازی عتبات عالیات طی ایام اربعین ارائه خدمات مطلوب به ایشان است که در این راستا کمیته های اسکان، تدارک و پذیرایی در ستاد مرکزی در تلاش هستند با برنامه‌ریزی بتوانند کمبودها و کاستی های سال گذشته را برطرف کنند.
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما