تاریخ انتشار
چهارشنبه ۳ تير ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۲۶
۰
کد مطلب : ۲۵۴۷۰

سریال نداشتن حسینیه به هیات شهدای گمنام رسید

سریال نداشتن حسینیه به هیات شهدای گمنام رسید
داشتن حسینیه یکی از مهم ترین دغدغه های هیئت ها برای برگزاری برنامه های هفتگی و مناسبتی خود در طول سال است.

متاسفانه در طی این سال ها عدم حمایت و پشتیبانی نهاد های فرهنگی و متولی امر، بسیاری از هیئت های بزرگ را به دلیل همین مشکل تا آستانه تعطیلی کشانده است.

در جدیدترین این موارد، هیئت شهدای گمنام نیز به دلیل نداشتن مکانی ثابت ، مجبور به تعطیلی برنامه های خود در ماه مبارک رمضان شد.

ااطلاعیه هیئت شهدای گمنام درباره این موضوع را بخوانید:

اللهم رب شهر رمضان ...

اطلاعیه هیأت شهدای گمنام پیرامون لغو جلسات ماه مبارک رمضان

خطاب به مستمعین و علاقه مندان هیأت
یاران عاشورایی!
با سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات

چند سالی است که "هیأت شهدای گمنام" در شب های ماه مبارک رمضان با حضور پر شور شما عزیزان، مراسم مناجات خوانی و ذکر توسل به اهل بیت (علیهم السلام) برگزار می کرد.

امسال نیز خادمان هیئت، طبق برنامه ریزی و هماهنگی های از چند ماه قبل، ویژه برنامه امسال را نهایی و قبل از ماه مبارک رمضان اعلام عمومی نمودند.

متأسفانه علیرغم توافق قبلی، به علت تقارن زمان جلسات هیات شهدای گمنام با برنامه های حسینیه شهدای قهرود و تصمیم هیات امنای آن مبنی بر برگزاری برنامه برای جامعه هدف خود، برگزاری مراسم هیأت شهدای گمنام با مشکل جدی مواجه گردید گفتنی است این موضوع در روزهای پایانی ماه شعبان به هیأت اعلام شد.

با این وجود و با علم به اینکه جابجایی مکان ثابت هیأت زحمت فراوانی را برای مستمعین و خادمان هیأت ایجاد نموده و به روند تربیتی مجالس آسیب وارد می‌کند، لکن تلاش مضاعفی در این فرصت اندک صورت گرفت تا مکان مناسب دیگری برای برگزاری مراسم هیات در ماه مبارک رمضان انتخاب گردد؛
اما با توجه به ملاحظات و موانع موجود، نهایتا موفقیتی در این زمینه حاصل نشد؛ تا بار دیگر معضل نداشتن حسینیه (مانند بسیاری دیگر از هیئات مذهبی شاخص)،گریبانگیر برگزاری و رهزن توفیق ما در خدمتگزاری به علاقمندان به برنامه های این هیات که حمایت کننده ای جز خدای متعال و مستمسکی جز اهلبیت علیهم السلام، شهدا و شما یاران همیشه همراه ندارد، شود. لذا با کمال اعتذار به اطلاع می رساند؛ هیأت شهدای گمنام در ماه رمضان امسال، برنامه ای نخواهد داشت.

سالهاست برای تخصیص حسینیه و ایجاد پایگاه تربیتی ثابت برای هیات تلاش و پیگیری های وافر انجام شده اما متاسفانه به هیچ نتیجه ای نرسیده است؛ باشد تا متولیان فرهنگی و نهادهای مسئول کشور اندکی به خود آمده و به وظیفه ذاتی خود عمل کرده و چشمه های فیاض معرفت و خودسازی که همان پایگاههای دینی و مذهبی مردمی و خودجوش هستند را حمایت کنند.

امید است با توجه به ناکارآمدی نهادهای متولی در این زمینه، با همت علاقه مندان و با کمک های خودجوش مردمی در قالب باقیات الصالحات از این موضوع گره گشایی شود.

مستدعی است شما عزیزان خادمان خود را در این ماه رحمت، از دعای خیر فراموش نفرمایید.

ان شاء الله مراسم بعدی هیئت، اولین پنج شنبه بعد از ماه مبارک رمضان برگزار خواهد شد.

در پایان به اطلاع شما عزیزان می‌رساند حاج میثم مطیعی امسال نیز به یاد محافل نورانی لیالی قدر حضرت آیت الله العظمی حاج آقا مجتبی تهرانی (رحمت الله علیه)، مانند سال‌های حیات آن مرجع عالیقدر و استاد فرزانه اخلاق، به قرائت دعای جوشن کبیر، ذکر توسل و عزاداری حضرت امیرالمؤمنین علی (ع) در مسجد جامع بازار تهران می‌پردازد. این جلسات در لیالی قدر (شب ۱۹ ، ۲۱ و ۲۳ ماه مبارک رمضان) برگزار خواهد شد.

مراسم احیاء با قرائت دعای جوشن کبیر و عزاداری رأس ساعت ۲۳ آغاز و تا ساعت ۲:۳۰ بامداد ادامه خواهد داشت.

مکان این مراسم در مسجد جامع بازار تهران واقع در خیابان ۱۵ خرداد، بازار آهنگران (ورودی آقایان) و خیابان ۱۵ خرداد، بازار شیرازی (ورودی بانوان) می باشد.

والسلام علی عبادالله الصالحین
مرجع : عقیق
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما