تاریخ انتشار
سه شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۴۵
۰
کد مطلب : ۲۴۹۵۲

طرح مترو مكه مشعر منا را به قطار حرمين وصل می کند

طرح مترو مكه مشعر منا را به قطار حرمين وصل می کند
پايگاه خبري مكه نوشت: مترو مكه، مشعر منا را به قطار حرمين متصل مي كند.
خالد فدا معاون دبيركل شوراي توسعه مكه مكرمه گفت: طرح توسعه خيابان هاي الجزائر و ملقيه يكي از طرح هاي شهرداري مكه براي توسعه راه ها در آينده به شمار مي رود.

وي افزود: طرح مترو مكه مكرمه شامل احداث ايستگاه هاي توقف و ايستگاه هاي انتقال است، همچنين مترو مكه از چندين تقاطع عبور خواهد كرد، ايسگاه هاي توقف در دو طرف ها راه ها احداث مي شود.

به گفته وي، خطوط حركت قطارهاي مكه از طريق چهار خط خواهد بود كه خطوط اي، بي، سي و دي ناميده شده است كه مرحله اول طرح احداث مترو شامل اجراي خط بي و سي خواهد بود.

اين طرح از جاده طائف در كنار دانشگاه ام القري در العابديه آغاز مي شود و پس از عبور از منطقه العزيزيه به سمت جنوب محبس الجن و از آنجا به جنوب حرم شريف مكي مي رود به طوري كه با ايستگاه كدي تلاقي پيدا مي كند و سپس به سمت شمال به سوي جاده مدينه امتداد مي يابد.

وي افزود: مسير "سي" از نقطه پاياني قطار مشاعر در مشعر منا آغاز مي شود و پس از عبور از منطقه كوهستاني به سمت شمال در بخش توسعه جديد حرم مكي امتداد مي يابد.

در ادامه با كمربندي دوم، خيابان ام القري و جاده ملك عبدالعزيز متصل مي شود به طوري كه ايستگاه انتقال مسافران در زير زمين قرار مي گيرد و كساني كه بخواهند به جده يا مدينه منوره بروند، امكان استفاده از قطار حرمين به وجود مي آيد.

وي خاطر نشان كرد: خطوط قطار مترو در منطقه مركزي مكه زير زمين و در مناطق ديگر در روي زمين خواهد بود. وي در خصوص مدت پيش بيني شده براي اجراي طرح مترو در مكه مكرمه گفت طرح زمان بندي براي مسير "بي" و "سي" بين چهار تا پنج سال طول مي كشد.
مرجع : حج
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما