تاریخ انتشار
سه شنبه ۷ دی ۱۳۸۹ ساعت ۱۰:۱۵
۰
کد مطلب : ۱۵۴۳۴
سریال میرباقری در قسمت چهاردهم

رویارویی مختار با امویان در مکه

رویارویی مختار با امویان در مکه
فرهنگ: جمعه این هفته دهم دی ماه سریال مختارنامه به بخش‌های حساسی از روایت داستان خود می‌رسد. بخش‌هایی که پیش از آن «داوود میرباقری» کارگردان سریال در توصیف آن گفته بود: «۱۳ قسمت نخست این سریال مقدمه چینی است و از قسمت چهاردهم به بعد در این سریال مخاطبان ضمن آشنایی با نحوه شکل‌گیری قیام مختار با ابعاد مختلف یک سریال سنگین و سخت تاریخی مواجه خواهند شد.»

«رضا استادی» مدیر روابط عمومی این سریال تلویزیونی با اعلام این خبر گفت: «در این قسمت مخاطبان شاهد بخش‌های جذابی از بازی «سیامک اطلسی» در نقش «حصین بن نمیر» خواهند بود. «مسعود ولد بیگی» طراح چهره‌پردازی سریال نیز در این قسمت در نقش «‌نجده بن عامر» سردسته خوارج مکه ایفای نقش می‌کند و بازی «مجید علی اسلام» در نقش منذر نیز در سریال مختارنامه به پایان می‌رسد. منذر کوچک‌‌ترین برادر زبیریان است.»

استادی درخصوص برخی صحنه‌های خاص این قسمت از مختارنامه نیز گفت:«قسمت جدید سریال مختارنامه شامل چند حادثه و فراز مهم داستانی و تاریخی است. رویارویی سپاه امویان به فرماندهی «حصین بن نمیر» با سپاه مکه به فرماندهی مختار یکی از بخش‌های مهم این قسمت است که در آن «آیدین ختایی» یکی از قوی‌‌ترین مردان در نقش «فارس یل یل» یکی از سرداران سپاه اموی مقابل دوربین رفته است. در این بخش جلوه‌های ویژه برای خلق داستان به کار گرفته شده است.»

وی با اشاره به نمایش «حمله سپاه اموی به مکه» به عنوان یکی از نقاط عطف این قسمت از سریال مختارنامه گفت: «در این قسمت حمله امویان با منجنیق به کعبه و آتش گرفتن کعبه با جزئیات بسیار به تصویر کشیده می‌شود. این صحنه‌ها جزو بخش‌های مهم و حساس سریال مختارنامه است که بیشترین وقت و انرژی صرف به تصویر کشیدن آن در ابعاد و شکل واقعی شده است.»

علاقه‌مندان برای دانستن و پیگیری همه چیز درباره «مختارنامه» می‌توانند به «پرونده ویژه خیمه» درباره این سریال مراجعه کنند.
مرجع : جوان آنلاین
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما