تاریخ انتشار
شنبه ۱۲ دی ۱۳۸۸ ساعت ۱۴:۴۰
۰
کد مطلب : ۱۱۱۳۴

بیمه ۲۵۰۰ مداح در بنیاد دعبل

بیمه ۲۵۰۰ مداح در بنیاد دعبل
مدیرعامل بنیاد دعبل با اشاره به اینکه ۲۰۵۰ مداح در لیست بیمه هستند که با احتساب مستمری‌بگیران شمار آنها به ۲۵۰۰ نفر می‌رسد، گفت: ۱۲ هزار مداح در این بنیاد پرونده دارند و از این پس افراد سالخورده برای بیمه در اولویت خواهند بود.

سید مرتضی توکلی مدیرعامل بنیاد دعبل خزاعی اظهار داشت: در سال‌های اخیر با تعامل مناسب این بنیاد و سازمان تبلیغات اسلامی، قدم‌های مؤثری جهت حفظ و اشاعه هویت ستایشگری در عرصه فرهنگ ایران برداشته شده است.

وی با اشاره به اینکه یکی از اهداف ۹ گانه این بنیاد بحث بیمه و حمایت مالی از پیرغلامان و پیشکسوتان عرصه مدح و ستایشگری است گفت: قرار است پرونده‌های مداحان در بنیاد دعبل کاملتر شوند‌.

۱۲ هزار پرونده در بنیاد

توکلی با یادآوری اینکه در مراحل اولیه ثبت نام و تشکیل پرونده برای مداحان به طور طبیعی همه اطلاعات مهم درج نشده است گفت: در حال حاضر قرار است با مشارکت مجموع ۱۲ هزار نفری که در این بنیاد پرونده دارند از طریق پست اطلاعات تکمیلی به این پرونده‌ها اضافه شود.

مدیرعامل بنیاد دعبل خزاعی با تصریح این نکته که نظیر بانک اطلاعات مداحان بنیاد دعبل در هیچ نقطه‌ای از کشور با این کمیت و کیفیت وجود ندارد ادامه اداد: چارچوب مشخصی برای اطلاعات پرونده‌ها در هیئت مدیره بنیاد دعبل خزاعی تصویب شده و براساس این استانداردها اصلاحات جدید شکل می‌گیرد تا فهرست نهایی خللی نداشته باشد.

مداحان سالخورده در اولویت بیمه

توکلی یادآور شد: از این پس قرار است اولویت‌های خدمت‌رسانی مشخص شوند، برای مثال بر همین اساس در مسئله بیمه و خدمت‌رسانی درمانی کسانی که سن بیشتری دارند نسبت به جوانانی که هنوز قوه و بنیه کار کردن دارند اولویت دارند.

وی اظهار داشت: در حال حاضر لیست بیمه‌شدگان این بنیاد ۲۰۵۰ نفر است و با افزودن تعداد مستمری‌بگیریان این رقم به ۲۵۰۰ نفر افزایش می‌یابد، به طور کلی ۱۲ هزار نفر در این بنیاد پرونده دارند. تعداد زیادی از مداحان با سابقه و نیازمند متقاضی بیمه هستند اما به علت عدم افزایش اعتبار طی دو سال اخیر این فرآیند متوقف شده است.

سید مرتضی توکلی گفت: از نظر این مرکز و در صورت تأمین اعتبار کسانی که در آستانه ۶۰ سالگی هستند باید زودتر از سایرین در لیست بیمه قرار بگیرند تا در آینده بتوانند از مزایای بازنشستگی استفاده کنند.
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما