تاریخ انتشار
دوشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۸۸ ساعت ۱۰:۱۱
۰
کد مطلب : ۷۶۴۴
فیلم کوتاه عاشورایی

درباره قافله عشق

درباره قافله عشق
کارگردان: حسین ناظریان
نویسنده متن: شهید مرتضی آوینی
آهنگساز: سعید شعبانی نژاد
تدوین: شبنم وثوقی
تصویر بردار: حسین ناظریان
تهیه کننده: مهدی همایون‌فر
سال ساخت: ۱۳۸۲
زمان فیلم: ۵۰ دقیقه

درباره فیلم
مردم ایران همواره عشق به امام حسین را در دل دارند و این مربوط به این دوره نمی‌شود، تاریخ به اثبات رسانده است. بعد از حمله آمریکا به عراق و فروپاشی رژیم بعث،کسانی بودند که از مرز ایران برای زیارت مرقد امام حسین (ع) ساعت‌ها پیاده‌روی کردند، سختی‌‌ها را به جان خریدند، حتی افرادی جان خود را در این راه گذاشتند تا خود را به قافله عشق برسانند. قافله عشق سعی دارد این عشق را به تصویر بکشاند اما...

درباره کارگردان
حسین ناظریان متولد سال ۱۳۴۹ عکاسی را در سال ۶۳ آغاز می کند. سال ۶۵ با دوربین خود به عنوان عکاسی در جبهه حاضر می‌شود.

همزمان با پایان جنگ تحمیلی با سمت تصویر‌بردار به حوزه هنری سازمان تبلیغات وارد می‌شود، که حاصل فعالیت‌هایش در این عرصه تصویر‌برداری چند فیلم مستند و داستانی می‌باشد از سال ۶۹ به عنوان دستیار اول فیلمبردار به جمع سینما گران حرفه‌ای پیوست که فیلم‌های بچه‌های آسمان، حماسه مجنون، بر بال فرشتگان و ... از جمله کار‌های او در این سمت می‌باشد.

اولین فیلم سینمایی‌اش را با نام سفر شرق در سال ۱۳۷۸ با عنوان مدیر فیلم برداری کلید زد و به جمع مدیران فیلمبرداری سینمای ایران پیوست. فیلم‌های فراری و هیام از دیگر کار‌های او در مقام مدیر فیلمبرداری است.

علاوه بر این او سریال‌هایی همچون ذبیح ،نام نویسی، برای بهشت، تب و... را نیز برای تلویزیون به تصویر کشیده است. چند سالی است که در کنار فیلمبرداری فیلم‌های سینمایی و تلویزیون، چندین مستند از جمله قافله عش ، خاک، تارو پود، هزارویک جزیره، رنج آخر و ... را کارگردانی کرده است.

منبع: (راهنمای نمایش) چشم انداز فیلم‌های کوتاه آیین‌های عاشورایی- زمستان ۱۳۸۶- منتشر شده توسط موسسه توسعه هنرهای تجمسی با همکاری موزه هنرهای معاصر تهران
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما