تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۱ تير ۱۳۸۸ ساعت ۰۲:۳۰
۰
کد مطلب : ۷۴۵۹
مراجع شیعه

درباره آیت‌الله وحیدخراسانی

درباره آیت‌الله وحیدخراسانی
حسين وحيد خراساني در سال ۱۳۰۰هجری شمسی در شهر مقدس مشهد در خانواده‌اي متقي و پرهيزكار ديده به جهان گشود. او كه در سال‌هاي كودكي به خواندن ادبيات مشغول بود،‌ سطوح عالي و نهايي را از مرحوم آيت الله حاج شيخ محمد نهاوندي صاحب تفسير فراگرفت.

وي پس از اتمام سطح، وارد درس خارج فقه مرحوم آيت‌الله ميرزا مهدي اصفهاني و آيت‌الله آشتياني شده، استفاده‌‌هاي فراواني نمود و بواسطه داشتن استعداد و نبوغ فكري به مدارج عاليه فقه ارتقا يافت.

ايشان علوم عقلي فلسفه و حكمت را از مرحوم ميرزا ابوالقاسم الهي و ميزا مهدي آشتياني در مشهد فرا گرفته و در سال ۱۳۲۷هجری شمسی در ري به ديدن مرحوم آيت‌الله حجت كوه‌كمره‌اي شرفياب شدند و پس از مذاكرات علمي مفتخر به دريافت اجازه اجتهاد مطلق گرديدند.

آيت‌الله وحيد خراساني به قصد تكميل مباني و آگاهي از ديدگاه‌هاي مراجع حوزه علميه نجف، در حالي كه به درجه اجتهاد رسيده بودند ، در ۲۷سالگي به نجف اشرف مهاجرت كردند و در درس آيت‌الله ميرزا عبدالهادي شيرازي، آيت‌الله حكيم و به‌ خصوص آيت‌الله خوئي شركت كردند. ايشان در سال ۱۳۹۰ هجری قمری به ايران بازگشته و بنابر اصرار فضلا، محصلين و علماي استان خراسان و امر برخي از مراجع معظم تقليد، يك سال در حوزه علميه مشهد توقف نموده، به تدريس پرداخته و پس از آن به حوزه علميه قم مهاجرت كردند.

آيت‌الله وحيد خراساني اكنون در حوزه علميه قم اشتغال به تدريس خارج فقه و اصول دارند.

از ايشان تاكنون كتاب و آثار علمي متعددي منتشر شده است كه از جمله آن مي‌توان به آثاري در فقه و اصول كه از درس‌ها و تقريرات مرحوم آيت‌الله خوئي و ديگر بزرگان است و آثاري هم چون شرح بر شرايع الاسلام، حاشيه‌اي بر كفايه، حاشيه‌اي بر مكاسب محرمه، حاشيه بر عروةالوثقي و رساله عمليه اشاره كرد.

آدرس سایت: http://www.vahid-khorasani.ir
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما