تاریخ انتشار
سه شنبه ۱۰ آذر ۱۳۸۸ ساعت ۰۱:۲۹
۴
۰
کد مطلب : ۱۰۳۸۸

درباره شرکت مرکزی دفاتر خدمات زیارتی سراسر ایران

درباره شرکت مرکزی دفاتر خدمات زیارتی سراسر ایران
مشكلات ناشی از ناامنی و نبود اماكن اقامتی و حمل‌ونقل، تغذیه‌ نامناسب و قیمت‌های كنترل‌نشده، سازمان حج و زیارت را بر آن داشت تا با به‌كارگیری تمام دفاتر و شركت‌هایی كه در امور زیارتی، حج، عمره، سوریه و عراق فعال بوده و هستند، در قالب مكانیزم مناسبی این وضعیت را سامان دهی کنند.

بنابراین در تمام استان‌ها، شركت مركزی دفاتر خدمات زیارتی(‌شمسا) توسط افرادی كه مشمول بند «پ» (زیارتی) از سازمان حج و زیارت بودند، در سال ۱۳۸۴ تاسیس شد.

این شرکت که به صورت اقماری و غیر دولتی اداره می شود شامل۳۱ شركت مركزی استانی است و ۱۴۵۰ دفتر و شركت زیارتی تحت پوشش سازمان حج و زیارت در سراسر كشور، زیرمجموعه‌ آن هستند.

از مجموع دفاتر خدمات زیارتی در سراسر كشور، شركت مركزی كارگزاران زیارتی (شمسا) در تهران تشكیل شد تا تحت نظارت، حمایت و هدایت سازمان حج و زیارت و به‌عنوان بخش خصوصی فراگیر در كشور برای زایران ایرانی در عراق با هدف تأمین مسكن، تغذیه و حمل‌ونقل در این كشور بتواند قرارداد ببندد.

اكنون شمسا با هفت شركت عراقی قرارداد بسته است كه این شركت‌ها انجام امور مربوط به حمل‌ونقل، تغذیه و اسکان زایران را با هماهنگی وزارت سیاحه، هتل‌داران و دیگر شركت‌های سیاحتی عراق به‌عهده دارند.

با توجه به وضعیت حاكم بر عراق، حضور اشغال‌گران و نبود امنیت كامل، شمسا با شركت‌های امنیتی كه مورد تأیید دولت عراق هستند، برای تأمین و پوشش امنیتی زایران ایرانی در این سفر نیز قرارداد جداگانه‌ای بسته است، به‌طوری که این نیروها از لحظه‌ی ورود زایران به خاک عراق تا برگشت به ایران، آن‌ها را تحت پوشش امنیتی قرار می‌دهند.

شرکت شمسا علاوه بر اعزام زایران به عراق، سفرهای زیارتی سوریه را نیز تا حد محدودی پوشش می دهد.

شمسا در حقیقت، وظایف اجرایی اعزام زایران به عراق و سوریه را بر عهده دارد، اما هم‌چنان نظارت بر اعزام زایران به عراق با سازمان حج و زیارت است.

رئیس هیئت ‌مدیره شرکت مرکزی کارگزاران زیارتی سراسر ایران (شمسا) در حال حاضر آقای ذاکری و مدیر عامل آن مصطفی مهذب است.

آدرس: تهران - ميدان توحيد - خيابان نصرت غربي - پلاک ۱۸۲
کدپستی:  ۱۴۵۷۸۵۳۸۴۴
ایمیل: info@shamsa-co.com
تلفن:۱۵- ۶۶۹۱۸۳۱۰
فکس: ۶۶۹۰۴۰۲۶
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

امیرعباس
Iran, Islamic Republic of
باعرض سلام وخسته نباشید سایت بسیارجالب وجامعی طراحی شده است وحاوی مطالب وآموزه های خوبی است انشاا...موفق وموید باشید
مهدی
Iran, Islamic Republic of
بسمه تعالی ریاست محترم سازمان حج و زیارت سلام علیکم بدینوسیله ضمن تقدیر و تشکر از حسن ضن شما به مردانی که روزگاری غریو اللاه اکبرشان پشت دشمن را می لرزاند وزمان دیگری از صبرو صلاتشان دشمن به ستوه آمده بود تقدیر و تشکر نموده و انتخاب شایسته بسیجی آزاده حاج حسن محمدی را به ایشان و سامانه مدیریت شرکت شمسا تبریک عرض مینمایم ...........مهدی
رضا
Iran, Islamic Republic of
با عرض سلام و خسته نباشيد اميداست تمام خدمتگزاران عرصه عتبات عاليات از تهران و مراكز استانها و دفاتر مركزي گرفته تا كاركنان خدوم درمرزها كه كمتر در ديد مسئولين بوده و گمنام هستند در برخي موارد -كه امور ر عتبات رابرعهده دارند مورد الطاف حضرت ولي عصر بوده و هر روز با اميدي تازه و با روحيه اي مضاعف در راه خدمت به زوار عتبات كوشا باشند.يا مهدي ادركني.رضا
بابک
Iran, Islamic Republic of
با سلام و خسته نباشید ، متأسفم از ریاست حج و زیارت برای انتصاب مدیر عامل جدید شرکت شمسا آقای حسن محمدی.
مدیر عامل قبلی جناب حاج آقای مهذب شرکت شمسا را به تنهائی تأسیس نمودند و واقعاً با دل و جان و از خود گذشتگی شمسا را اداره میکردند.
از همین جا به حاج آقای مهذب خسته نباشید میگم.